ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Eylül 2013 Salı 13:29

Nevşehir'deki Japon turistlere bıçaklı saldırı


Göreme beldesinde 2 japon turistin bıçaklı saldırıya uğraması olayı ile ilgili MOBESE kameralarınca tespit edilen bir aracın arandığı öğrenildi.
Japon turistler Mai Kurkiharac (22) ile Hoshie Teramatsu'nun (22) olaydan bir gün önce Göreme'de bir butik otelde konakladıkları ve ertesi gün saat 10.30'da otelden ayrılarak, 5,5 kilometre uzunluğundaki Zemi Vadisi'nde yürüyüşe çıktıkları belirtildi.
Gruplardan ayrı yürüyen Japon turistlerin hafta içi daha az kişinin ziyaret ettiği vadinin orta noktasında saldırıya uğradığını ifade eden jandarma yetkilileri, bölgede MOBESE kameralarınca kaydedilen Nevşehir plakalı bir otomobilin arandığını bildirdi.
Japon turistleri gören kişilerin tek tek ifadesine de başvuran ekipler, elde edilen bilgi ve ipuçlarının titizlikle değerlendirildiğini vurguladı.
Dün Nevşehir'in Göreme beldesi Zemi Vadisi'nde yürüyüş yapan Japon turistler Mai Kurkiharac ile Hoshie Teramatsu, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerin bıçaklı saldırısına uğramış, Kurkiharac'i hayatını kaybetmiş, Teramatsu ise yaralanmıştı.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER