ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 17:33

Nevşehir’de 56 bin 843 öğrenci karne sevinci yaşadı

Nevşehirde 56 bin 843 öğrenci karne sevinci yaşadı


Nevşehir’de 56 bin 843 öğrenci yılsonu karnelerini aldı. Okullarda 3 bin 285 öğretmen ve 549 idareci görev yaptı.

2012-2013 eğitim öğretim yılının sona ermesi sebebiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 100. Yıl Ülfet Başer İlkokulu’nda resmi karne töreni gerçekleştirildi. Okulun 2 sınıfındaki öğrencilerin karneleri Vali Mehmet Ceylan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Yüksel, Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat tarafından verildi.

Törene Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Yüksel, Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat, okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Milli Eğitim Müdürü Abdulgaffar Büyükfırat yaptığı konuşmada, velilerden çocuklarını büyükanne ve babalarının, dayılarının, halalarının yanına, köylere götürmelerini, büyükleriyle tanıştırmalarını tavsiye etti.

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan ise velilerden öğrencilerin karnelerinden ziyade gönüllerindeki sevgiye bakmalarını, daha iyi yetişmeleri için destek olmalarını istedi. Öğrencilerin karnelerinde ne olursa olsun onların sağlığının, sıhhatinin, aileleriyle olan muhabbetinin önemli olduğunu belirten Ceylan, velilerden yavrularına sahip çıkmalarını ve gelişimine katkıda bulunmalarını istedi.

Ailelerin çocuklarını sevgiyle, muhabbetle kucaklaması gerektiğini belirten Ceylan şöyle konuştu: “Çok heyecanlı bir gün. Bu sıralara oturmayalı 40 yıl oldu. Biz de uzun zaman önce bu sıralarda oturuyorduk. Yavrularımızla burada oturmak çok heyecanlı bir olay. İnşallah, her günümüz böyle mutlu olur. Mutluluklarını paylaşmak ta bizim için ayrı bir güzellik. Eğitim- öğretim yılını bugün bitiriyoruz. Önümüzdeki yıla daha iyi bir eğitim ve öğretim için gerekli tedbirleri alacağız. Çocukların sokakta oynamalarını istiyorum. Dijital ortamdan ziyade sokakta, bahçede, köyleri varsa aileleri ile oralara gitmelerini, toprakla ve sokakla kaynaşmalarını istiyorum. Boş zamanlarını okuyarak, kişisel gelişimlerini sağlayıcı faaliyetlerde bulunarak, büyüklerine giderek tecrübelerinden faydalanmalarını temenni ediyorum. Ailelerimizin çocuklarına anlayışlı davranarak karnelerinden ziyade gönüllerindeki sevgiye bakmalarını, daha iyi yetişmeleri için destek olmalarını istiyoruz. Karneler gelip, geçer. Önemli olan yavrularımızın sağlığı, sıhhati ve geleceğidir. Bu noktada velilerin daha hassas ve dikkatli olmalarını istiyoruz.”

Konuşmaların ardından okul öğrencilerine karneleri Vali Ceylan, İl Emniyet Müdürü Yüksel ve Milli Eğitim Müdürü Büyükfırat tarafından dağıtıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER