ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2013 Perşembe 16:11

Nevşehir’de 120 tekerlekli sandalye dağıtılacak


Merkezi Almanya'nın Mülheim kentinde bulunan Kapadokya Kültür Derneği tarafından sağlanan 120 adet ikinci el tekerlekli sandalye, 2 adet bronşit hastalığının tedavisinde kullanılan cihaz, 5 adet nefes darlığı ve alerji kontrol makinesi, yaşlı ve şeker hastaları için 200 karton bez ve çeşitli yardımlardan oluşan 1 TIR dolusu malzeme Nevşehir’de dağıtılacak.

'Ayağı olmayana ayak olalım' kampanyası kapsamında sağlanan malzemeler 30 Aralık 2013 Pazartesi günü düzenlenecek bir törenle ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

    Kapadokya Kültür Derneği Başkanı Mümin Uluç, Kapadokya bölgesinin uluslar arası düzeyde tanıtımı amacıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirdiklerini belirterek dernek olarak 121. Program kapsamında Nevşehir’de yoksul ve yardıma muhtaç ve engelli insanlara yönelik ‘Ayağı Olmayana Ayak Olalım’ adı altında bir kampanya organize ettiklerini belirtti.

Uluç, kampanya sürecinde Almanya’dan gönderilen yardım TIR'ındaki malzemelerin Nevşehir İl Özel İdaresi’nde düzenlenecek bir törenle ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını ifade etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER