ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL4°C
Hafif Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Eylül 2013 Salı 22:55

Nevşehir Valisi: Japon turist cinayeti ile ilgili bir şüpheli yakalandı

Nevşehir Valisi: Japon turist cinayeti ile ilgili bir şüpheli yakalandı


Nevşehir'in merkeze bağlı Göreme beldesinde bulunan Zemi Vadisi'nde bir bayan Japon turisti bıçakla öldürüp, diğerini yaralama olayıyla ilgili olarak bir şüpheli yakalandı. Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, "Jandarmamız tarafından bir şüpheli tespit edildi. Mağdure tarafından da teşhis edildi. Fakat diğer deliller de toplandıktan sonra kesin bir netice elde edilecek. Şu anda bir şüpheli elimizde. Konu ciddiyetle takip ediliyor." dedi.

Göreme beldesi Zemi Vadisi'nde, dün öğle saatlerinde yürüyüş yaptıkları sırada Japon turistlere bıçakla saldırarak Mai Kurıhara'nın ölümüne, Hoshie Teramatsu'nun ise yaralanmasına neden olduğu iddiasıyla bir şüpheli, jandarma ve polis ekiplerinin yaptığı çalışma sonrası yakalandı. Nevşehir Jandarma Komutanlığı Merkez Karakolu'na getirilen 27 yaşındaki M.V.D. isimli şüphelinin sorgusu devam ediyor.

Gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Nevşehir'e gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, bıçaklı saldırı sonrasında yaralanan Japon Hoshie Teramatsu'yu ziyaret etti. Halen yoğun bakımda müşahade altında tutulan ancak bilinci yerinde olduğu öğrenilen Teramatsu'yu odasında ziyaret eden Bakan Eroğlu ve Vali Ceylan'ın, çiçek vererek 'geçmiş olsun' dileklerini ilettikleri öğrenildi.

Ziyaret sonrasında, Şevki Atasagun Devlet Hastanesi Başhekimlik girişinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Japon mağdurenin sağlık durumunun iyi olduğunu, yarın da ailesinin ziyaretine geleceğini söyledi. Hastanenin, bakım konusunda her türlü imkanları sağladığını kaydeden Eroğlu, "Kendisini de gördük, herhangi bir hayati tehlikesi kalmamış, buna sevindik. Tabi üzücü bir hadise, bunlardan çok büyük bir üzüntü duyduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Geçmiş olsun diyoruz. İçişleri Bakanımız da detaylı bilgi verecek." diye konuştu.

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan ise bayan Japon turistin bıçakla öldürülmesi olayıyla ilgili bir şüphelinin yakalandığını açıklayarak, "Mağdure tarafından da teşhis edildi. Fakat diğer deliller de toplandıktan sonra kesin bir netice elde edilecek. Şu anda bir şüpheli elimizde. Konu ciddiyetle takip ediliyor." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER