ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 16:26

‘Nerede kaldı bu belediye otobüsü’


Sakarya’da belediye otobüslerinin nerede olduğu anlık internetten takip edilebilecek.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, e-belediye alanında Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirdiklerini belirterek, “Vatandaşlarımız internet ortamında belediyemiz otobüslerinin anlık olarak konumlarına ve güzergâh bilgilerine ulaşabilecek” dedi.

Turan, yaptığı açıklamada, Sakarya Akıllı Ulaşım Sistemleri Uygulaması (SAKUS) başlattıklarını, bilgi teknolojilerine yönelik yatırımlara önem verdiklerini kaydetti. Vatandaşlarında çağın teknolojilerinden etkin bir şekilde faydalanarak hayatını çok daha kolaylaştırmaları için yeni projeler hazırladıklarını dile getiren Turan, şunları kaydetti: "Akıllı Ulaşım Hizmetleri’ne yönelik daha önce hayata geçirdiğimiz elektronik bilet uygulamasından sonra, e-belediyecilik alanında Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirerek SAKUS uygulamamızı hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu uygulama ile vatandaşlarımız internet ortamında belediyemiz otobüslerinin anlık olarak konumlarına ve güzergâh bilgilerine ulaşabilecek” diye konuştu.

Otobüs güzergâhlarının harita üzerinde görüntülenebileceğini, mobil cihazlar ve akıllı telefonlardan da erişim imkânı sağlandığını anlatan Turan, şu bilgileri verdi: “Böylelikle vatandaşlarımız ulaşmak istediği noktaya giden en yakın otobüsün konumu anlık olarak görebilme ve buna göre karar verip ulaşım hizmetlerimizden etkin bir şekilde faydalanabilme imkânına erişebiliyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak San Francisco, Londra, Helsinki gibi dünya uygulamalarından sonra ilimizde e-Belediyecilik alanındaki bu uygulamamız Türkiye’de ilk olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Vatandaşlarımız bu hizmetimize Sakarya Büyükşehir Belediyemiz Web sayfasından ulaşabileceklerdir. Hizmetin sunulduğu web adresimiz ise http://sakus.sakarya.bel.tr”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER