ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2013 Çarşamba 18:16

Necmettin Erbakan dualarla anıldı


 Eski Başbakan Necmettin Erbakan, ölümünün ikinci yıl dönümünde mezarı başında dualarla anıldı. Merkezefendi Mezarlığı'ndaki kabrine gelen Erbakan'ın sevenleri, Kur'an-ı Kerim okudu.

Necmettin Erbakan, ölümünün ikinci yıl dönümünde Merkezefendi Mezarlığı'ndaki kabrine gelen sevenleri ve Saadet Partililer tarafından anıldı. Anmada Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, eski Adelet Bakanı Şevket Kazan, eski milletvekili Şevki Yılmaz ve Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan da bulundu. Sabah saatlerinden itibaren Erbakan'ın kabrine gelen sevenleri, Kur'an-ı Kerim okudu, dualar etti. Kabre gelenlere pilav ve ayran ikram edildi.

Anma programında konuşan Fatih Erbakan, “Babamı hatırlamak, yad etmek için bütün milli görüşçüler olarak burada toplandık. Erbakan Hoca'nın dediği gibi Viyana kuşatmasından bu yana milletimiz ayağa kalkmamış. Erbakan Hoca, milletimizin yeniden şahlanması için bütün İslam alemine siyasi mücadele biçimini aşılamış büyük bir liderdi. Bunun yanında döneminde, önde gelen matematik, fizik ve kimya alimlerinden biriydi. İcatlar yapan bir mühendis idi. Bunlarında dışında en önemlisi de takva, ibadetlerinde titiz, Allah korkusu son derece çok olan bir insandı.” ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER