ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 17:13

Necdet Yıldırım Bilgievi’ne kayıtlar başladı

Necdet Yıldırım Bilgievine kayıtlar başladı


Başakşehir Belediyesi; Kayaşehir Merkez AVM’de bulunan Necdet Yıldırım Bilgievi’ne üyelik için kayıtları almaya başladı.

Mavi Marmara gemisinde şehit olan Necdet Yıldırım’dan adını alan bilgievievinde konferans salonu, atölyeler, sınıflar, bilgisayarlar ve kütüphane yer alıyor. Bütün eğitimlerin ücretsiz olduğu mekânda keman, gitar, bağlama, ney eğitimleri veriliyor. Tiyatro, okuma, siyer gibi etkinlikler de yapılıyor.

Şahintepe, Cevdet Kılıçlar, Cemil Meriç, Güvercintepe, Akif İnan’dan sonra yapılan Necdet Yıldırım ile Başakşehir’de bilgievlerinin sayısı 6’yı buldu.

‘BİR ÇOCUK DEĞİŞİR, DÜNYA DEĞİŞİR’

‘Bir Çocuk Değişir, Dünya Değişir’ söylemi ile faaliyet yürüten Başakşehir Belediyesi Bilgievleri; 8-14 yaş grubu çocukların kültürel ve sosyal hayatına katkıda bulunmayı, donanımlarını artırmayı temel alıyor.

Çocuklara rehberlik hizmeti veren mekânlarda 26 tane kulüp bulunuyor. Bilgievleri öğrencilere derslerinde ve sınavlarında yardımcı oluyor, Güvercintepe ve Akif İnan Bilgievleri’nde; etüd hizmetleri kapsamında Seviye Belirleme Sınavı için Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, İngilizce dersleri veriliyor. 5 bine yakın öğrenci etüt derslerinden faydalandırılıyor; ayrıca SBS ve Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) adayları ile ailelerinin kaygı ve stresleri gideriliyor.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER