ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 11:57

Necdet Özel Paşa'dan bir ilk

Necdet Özel Paşadan bir ilk

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel bir ilke imza attı ve Cumhuriyet bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda koruculara da teşekkür etti.


Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Cumhuriyet'in 90'ıncı yılı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Özel, kutlama mesajında ilk kez köy korucularına da teşekkür etti.

Özel, geçen yılki kutlama mesajında aileleriyle birlikte TSK mensupları, gaziler ve emeklilerinin ve şehit ailelerinin bayramını kutlamıştı.

"90. YILIN GURUR VE MUTLULUĞU"

Orgeneral Özel mesajında, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının, yüce milletin tarihte eşine az rastlanır biçimde, 7'den 70'e bir olup verdiği bağımsızlık mücadelesinin birbirinden parlak zaferlerle neticelenmesinin ardından, büyük devlet adamı ve ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatılan ve bir medeniyet projesi olan Cumhuriyet'in 90'ıncı yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadığını vurguladı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, şöyle dedi:

"Eşsiz Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Bu işlerin en büyüğü, temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan Türkiye Cumhuriyeti'dir. Bundaki başarıyı Türk milletinin ve onun değerli ordusunun bir ve beraber olarak azimkarane yürümesine borçluyuz' veciz sözünde ifadesini bulan Türkiye Cumhuriyeti ile yüce milletimiz, dünya milletleri arasında hak ettiği saygın yerini alırken, kendisine esareti layık görenlere de önemli bir ders vermiştir.

"ÜNİFORMAMIZIN ONURUNU KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları olarak geçmişte olduğu gibi bugün de binlerce yıllık şanlı tarihimizin bir nişanesi olan ve şehitlerimizin ve gazilerimizin mübarek kanlarıyla şereflendirdiği üniformamızın onurunu korumaya, Silahlı Kuvvetlerimizi çağın en modern teknolojisi ve milli kaynaklarla üretilmiş silah sistemleriyle mücehhez ve dünyanın en saygın ordularından biri olarak yaşatmaya, varlığınızla yüce milletimizin bekasının teminatı ve gurur kaynağı olmaya devam edeceğinize yürekten inanıyorum. Bu tarihi gün vesilesiyle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bu uğurda hayatlarını ortaya koyan neslin kahraman fertleri ile kutsal bildikleri vatan toprağı üzerinde hür bir millet ve bağımsız bir devlet için, bir an olsun tereddüt etmeden hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

KÖY KORUCULARIMIZIN VE YÜCE MİLLETİMİZİN...

Şehit ve gazilerimizin kıymetli aile fertlerinin, hayatta olan gazilerimizin, Silahlı Kuvvetlerimizin fedakar mensuplarının, değerli aile bireylerinin, emekli mensuplarımızın, köy korucularımızın ve yüce milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, kendilerine başarı, sağlık ve mutluluk dolu güzel günler diliyorum." 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER