ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Şubat 2013 Perşembe 12:23

"Ne mutlu Kürdüm demenin sakıncası yok"

"Ne mutlu Kürdüm demenin sakıncası yok"

Alparslan Türkeş'in oğlu MHP Milletvekili Tuğrul Türkeş'ten çözüm süreci ve Milliyetçilik ile ilgili dikkat çeken açıklamalar...


Milliyetçi Hareket Partisi'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş Cnn Türk'tekatıldığı Aykırı Sorular programında Enver Aysever'in sorularını yanıtladı.

Enver Aysever, "Biri ne mutlu Kürdüm derse ne olur?" diye sordu. Türkeş ise "Ne mutlu Kürdüm demenin bir sakıncası yok" dedi.

İşte programdan satırbaşları:

* "KÜRT SORUNU VAR MI?"

"Kürt sorunu yok. Sınır ötesinden aşıp gelen terör sorunu var. Bölgeler arasında gelir eşitsizliği var.

Sınır ötesinden gelen terör sebebiyle gelen kalkınma problemi var. Şu an ortada bir çözüm yok. Hapisteki bir teröristle İzmir'de yaşayan bir Kürt vatandaşının hakkını mı isteyeceğiz.

Benim Çanakkale'de yaşayan Kürt vatandaşıma sorduk mu? Bu adam senin adına yetkili midir diye sorduk mu? Sayın Başbakan o kadar yanlış bir şey yapıyor ki. Silah tehdidi ile oy almış bir partinin neyini temsil ediyorsunuz" şeklinde cevap verdi.

* HERKES TÜRK OLMAK ZORUNDA MI?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak zorunda ve kanunlara riayet etmek zorunda.

* "ANAYASADA TÜRK TANIMI OLMASA, TÜRKLÜK ORTADAN KALKMIŞ OLUR MU?"

Bu niye rahatsız ediyor insanları? Karşı soruda bu.

* ADAM BEN TÜRK DEĞİLİM DİYOR?

-Etnisiteni sormuyor. Sana vatandaşlığını soruyor.

* TÜRKİYELİ LAFI OLMAZ MI?

Oda İtalyanca'dan geliyor. Ne yapacağız? İtalyanca'ya mı dönüyoruz. Bu coğrafyaya bir Türkiye demedik ki. Eski haritalarda İtalyanca Turkia diye yazılıyordu. Muhtemelen de Türkiye oradan geliyor.

-"Türk demekten rahatsız oluyoruz, Türkiye diyeceğiz" Bunlar o kadar saçma, o kadar havada ve zemin bulmayan konuşmalar ki. Tam bu noktada Milliyetçi Hareket Partisi'nin hassasiyetlere vurgusu ortaya çıkıyor.

 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER