ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 16:27

Nazmiye Demirel'in yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti


9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in eşi Nazmiye Demirel'in cenazesine katılan siyaset ve iş dünyasının önde gelenleri, Nazmiye Demirel'e Allah'tan rahmet dilerken, Süleyman Demirel'in eşi olması sebebiyle hayatı boyunca yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti.

'BU ÜLKEDE SİYASETÇİNİNİ EŞİ OLMAK FEDAKARLIK İSTİYOR'

TBMM Başkanı Çemil Çiçek: TBMM adına Nazmiye Demirel'e Allah'tan rahmet diliyoruz .9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel ve ailesine Allah'tan sabırlar diliyoruz. Tabiatıyla 65 yıllık bir hayat, çok kolay değil. Bu işin inişi var çıkışı var, sıkıntısı var. Siyasetçinin eşi olmanın bu ülkede ne büyük bir fedakarlık ve zorluk olduğunu bu 65 yıllık süreç takip edilirse ortaya çıkacaktır. Ülkede siyaset yapmakta kolay değil, siyaset yapmak siyasetçinin eşi olmaktan daha zor. Darbeler var, müdahaleler var. Halk iradesine karşı bir takım fiili durumların olduğu dönemler var. Bu sıkıntının en büyük acısını da hiç şüphesiz siyasetçinin eşleri çekiyor. 65 yıl bu sıkıntılara katlanılarak sürdürülen hayat her türlü taktirin de üzerindedir. Hepimizin buradan çıkaracağı dersler var. Allah'tan rahmet diliyorum. Sayın Demirel'e de sabır diliyorum.

'HASTALIĞINI BİLİYORDUK HAKK'A YÜRÜMÜŞ OLMASI FEVKALADE ÜZDÜ'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç: AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ile birlikte hükümeti ve AK Parti'yi temsilen geldik. Elbette çok üzgünüz, Sayın Cumhurbaşkanımızın eşleri ve değerli bir hanımefendi olarak. Bugüne kadar ki hastalık ve sıkıntılarını biliyorduk ama Hakk'a yürümüş olması fevkalede hepimizi üzdü. Bu tesellimizi ifade etmek için Cumhurbaşkanımızı ziyaret ettik. Başbakanımızın selamlarıyla birlikte. Muhterem bir hanımefendi olarak, Türk annelerinin gönlünde çok önemli bir yeri olan Nazmiye Demirel'in vefatından dolayı üzgünüz. Bütün milletimizin başı sağolsun."

'NAZMİYE DEMİREL TÜRK SİYASETİNİN BÜTÜNÜ ACILARINI YAŞAMIŞ BİR KADIN'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Nazmiye Demirel Türk siyasetinin bütün acılarını yaşamış bir kadın. Kendisine Allah'tan rahmet diliyoruz. Yeri geldi bütün acıları yaşadı yeri geldi modern Türkiye'yi Türk kadını olarak temsil etti.

'ÜLKENİN BU NOKTAYA GELMESİNDE NAZMİYE HANIMIN KATKISI BÜYÜK'

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül: Ülkemizin bu noktaya gelmesinde ve Sayın Demirel'in sayısız eserleri ülkemize bırakmasında, Nazmiye hanımın da büyük katkıları vardır. Allah'tan rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun.

'DEMİREL'E ALLAH KUVVET VE KUDRET VERSİN'

İş adamı Rahmi Koç: Allah'tan Nazmiye Demirel'e rahmet etmesini, Sayın Demirel'e de kuvvet ve kudret vermesini diliyorum.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER