ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 13:46

Nazmiye Demirel'in vefatına politikacılar akın etti


Cumhurbaşkanı Vekili Cemil Çiçek, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefat eden eşi Nazmiye Demirel ile ilgili olarak, "65 yıl bütün bu sıkıntıları katlanarak sürdürülen bir hayat her türlü takdirin üzerindedir" dedi.
Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve AK Parti Grup Sözcüsü Mahir Günal ile Nazmiye Demirel'in cenaze törenine katılmak üzere İslamköy'e geldi.
Demokrasi Müzesi Külliyesi'ne giden Çiçek, Arınç ve Günal, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i ziyaret etti.
Çiçek, cenaze töreni öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, TBMM adına merhume Nazmiye Demirel'e Allah'tan rahmet, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e, ailesine ve sevenlerine sabır diledi.
Siyasetçi eşi olmanın zor olduğunu vurgulayan Çiçek, "Tabiatıyla 65 yıllık bir hayat, çok kolay değil. Bu işin inişi var, çıkışı var, yokuşu var, sıkıntısı var. Siyasetçinin eşi olmanın bu ülkeye ne büyük fedakarlık ne büyük bir zorluk olduğunu belki bu 65 yıllık süreç iyi takip edildiyse ortaya çıkacaktır" dedi.
Türkiye'de siyaset yapmanın kolay olmadığını vurgulayan Çiçek, şöyle devam etti:
"Siyasetçinin eşi olmak siyaset yapmaktan çok daha zor. Darbeler, müdahaleler, halk iradesine karşı bir kısım fiili durumların olduğu dönemler var. Bu sıkıntıların en büyük acısını hiç şüphesiz siyasetçinin eşleri çekiyor. 65 yıl bütün bu sıkıntıları katlanarak sürdürülen bir hayat her türlü takdirin üzerindedir. Hepimizin buradan çıkaracağı dersler bulunuyor."
Arınç da Nazmiye Demirel'in cenazesine katılmak üzere geldiklerini dile getirerek, çok üzgün olduklarını söyledi. Arınç, "Sayın Cumhurbaşkanımızın eşleri, değerli bir hanımefendi olarak bugüne kadar hastalıklarını, sıkıntılarını biliyorduk ama hakka yürümüş olması hepimizi fevkalade üzdü. Bu üzüntümüzü, tesellimizi Sayın Cumhurbaşkanımıza ifade etmek üzere kendilerini ziyaret ettik" dedi.
Demirel'e başsağlığı dileğinde bulunduklarını söyleyen Arınç, Başbakan Erdoğan'ın da selamını getirdiklerini, cenaze namazına katılacaklarını bildirdi. Arınç, "Ben de yıllardan beri siyasetle ilgilenen bir insan olarak Sayın Cumhurbaşkanı ve eşlerini yakından takip etmiştim. Muhterem bir hanımefendi olarak Türk annelerinin gönlünde çok önemli bir yeri bulunan Nazmiye Demirel'in vefatından üzgünüz. Milletimizin başı sağolsun. Bu üzüntümüzü ifade etmek için buradayız" diye konuştu.
Mahir Günal da AK Parti Grubu adına Isparta'da bulunduklarını kaydetti. Siyasetçi eşi olmanın zor olduğuna işaret eden Günal, "Nazmiye Demirel, yıllarca bu ülkede bir hanımefendi olarak Sayın Demirel'i temsil etti. Nazmiye Demirel'e Allah'tan rahmet, Sayın Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel'e de başsağlığı diliyoruz" dedi.
Mehmet Ağar ise Nazmiye Demirel'in çileli bir ömür yaşadığını belirterek, "Siyasetçilerde en fazla yükü eşleri çeker. Nazmiye Demirel de bunun en tipik örneği" diye konuştu.

Törene Mustafa Sarıgül de katılıyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER