ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 12:13

NATO Parlamenter Asamblesi Başkanı Bayley, Hatay'da


NATO Parlamenter Asamblesi Başkanı Hugh Bayley bazı temaslarda bulunmak üzere Hatay'a geldi.

Bayley ilk olarak Vali Mehmet Celalettin Lekesiz’i ziyaret etti. Ziyarete NATO Parlamenter Asamblesi Başkan Yardımcıları Nicole Amelıne ve Julia Miranda Calha, NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyeleri İstanbul Milletvekilleri Ahmet Berat Çonkar ve Osman Aşkın Bak, Başkanlık Divanı Genel Sekreteri David Hobbs, Komite Direktörü Paul Cook ve Delegasyon Sekreteri Mustafa Remzi Bozkurt katıldı.
Başkan Bayley, Hatay'da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, kabulünden dolayı Vali Lekesiz’e teşekkür etti.

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz ise konuklarına Hatay hakkında bilgi verdi. Hatay’ın, insanlık tarihinin hemen her döneminde gözde yerlerden birisi olduğunu, onlarca kadim uygarlığa ev sahipliği yaptığını ifade eden Lekesiz, bununla birlikte derin bir tarih ve zengin bir kültür mirasına sahip olduğunu kaydetti. Vali Lekesiz, “Dolayısı ile Hatay medeniyetlerin adeta resmi geçit yaptığı yerdir. Farklılıklara kucak açması sonucunda sahip olduğu pek çok zenginlik vardır ve bunların en başında da toplumsal hoşgörü ve zengin bir kültürel çeşitlilik gelir. Hatay’da yüzyıllardır farklı dinler, diller, etnik kökenler sevgi ve hoşgörü içerisinde yaşarlar.” dedi.

Vali Lekesiz ziyaretin anısına NATO Parlamenter Asamblesi Başkanı Hugh Bayley’e Hatay'daki farklı dinlerin barış ve hoşgörü içerisinde yaşamasını temsil eden plaket hediye etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER