ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 13:58

Nasuh Mahruki'den önemli tavsiyeler

Nasuh Mahrukiden önemli tavsiyeler


Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Başkanı Ali Nasuh Mahruki, ''Hangi sektörü, hangi disiplini ele alırsak alalım başarının temel kuralı doğru yaklaşım ve doğru yöntemlerin kullanılmasıdır'' dedi.
    
Mahruki, Tokat Ekonomik Sosyal Kültürel Araştırmalar Derneği'nce 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı'nda düzenlenen ''Kendi Everest'ine Tırman'' konferansında, aktif bir spor hayatı olduğunu ve bu spor hayatının yarısından fazlasının profesyonel seviyede geçtiğini söyledi.
    
Deneyimlerini paylaşan Mahruki, ''Hangi sektörü, hangi disiplini ele alırsak alalım başarının temel kuralı doğru yaklaşım ve doğru yöntemlerin kullanılmasıdır'' diye konuştu.
    
Herkesin, içinde gizli bir potansiyeli barındırdığını belirten Mahruki, şunları kaydetti:
    
''Dünyaya birtakım yetenekler silsilesiyle geliyoruz. Süre içerisinde birtakım başka yetenekler de kazanıyoruz. Bütün maharet, gizli potansiyeli keşfedip, onu ortaya çıkaracak adımları atabilmektedir. Türkiye, yaş ortalaması olarak baktığınızda 29'un altında olan bir ülke. Ben, 45 yaşındayım. Türkiye'nin ortalama yaşı, benden 16 yaş daha küçük. Bu ülkede 30 yaşın altında 35 milyon insan var. Bu inanılmaz bir rakam, müthiş bir fırsat penceresi. Ama Türkiye bu genç nüfusuyla doğru orantılı başarı grafiğini hiçbir disiplinde elde edemiyor. Ne sporda, ne sanatta, ne edebiyatta, ne başka bir şeyde. Bütün iş, gençlerin içindeki potansiyeli, yani cevheri işleyecek, onu ortaya çıkaracak sistemi kurmaktadır. Gelişmiş ülkeler, insanı başarılı olduğu takdirde ülkenin ileriye gideceğinin farkında.''

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER