ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 23:21

Narlıkuyu’ya yapılacak caminin temeli atıldı


Mersin'in Silifke İlçesi'nde Narlıkuyu Cumhuriyet Mahallesi Yeni Cami Yaptırma, Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği tarafından Kırıtlı mevkiinde yapılacak camiinin temeli atıldı.

Silifke’ye bağlı Narlıkuyu beldesinde 6. camiinin temelini atmak için toplandıklarını söyleyen İlçe Müftüsü Bekir Kaplan, "Allah'ü Teala kutsal kitabımızda Kur'an-ı Kerim'de buyuruyorlar ki 'Camileri ancak Allah'a ve ahiret gününe iman eden, namazı kılan, zekatı veren, Allah'tan başka hiç kimseden çekinmeyen, korkmayan müminler imar ederler' Camilerimiz birliğimizdir, dirliğimizdir. Hangi düşüncede, hangi görüşe, hangi istikamete yönelmiş olursa olsun. Tek bir istikamette buluştuğumuz yegane mekanlardır. Bu caminin de bizim için hayırlara, birliğimize, dirliğimize vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan diliyorum." diye konuştu.

Müftü Kaplan 1248 metrekare alan üzerine kurulacak yeni camide bir erkek, bir bayan dersliği, 100 kişilik salon, yemekhane, konferans salonu, tenis masası, minder, güreş ve jimnastik salonunun da yer alacağını açıkladı.

Minare yapımını üstlenen hayırsever işadamı Osman Ünlü’ye de katkılarından dolayı teşekkür eden Müftü Kaplan, yeni caminin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Narlıkuyu Belediye Başkanı Ali Okur da yaptığı konuşmada, “Hayırsever vatandaşımız Üzeyir Döndü tarafından arsası bağışlanan camimizin temelini bugün hep birlikte atmanın sevinci içerisindeyim. Biz de Narlıkuyu belediyesi olarak bu camimizin hizmete açılması için her türlü yardımı yapmaya hazırız. Kumundan çimentosuna, alt yapısından çevre düzenlemesine kadar her alanda yürütülecek çalışmaya varız, hazırız. Camimiz belde halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Konuşmaların ardından törene katılanlar hep birlikte yeni yapılacak olan caminin temelini attı. Temel atma törenine katılan misafirlere bir de yemek ikramı yapıldı. Törene Müftü Bekir Kaplan, Silifke Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Arslan, Narlıkuyu Belediye Başkanı Ali Okur, MHP İl Genel Meclis Üyesi Yahya Yılmaz, CHP İlçe Başkanı Nuri Tok, Cumhuriyet Mahallesi Yeni Cami Yaptırma Derneği Başkanı Üzeyir Döndü ve yönetim kurulu üyeleri, din görevlileri ve vatandaşlar katıldılar. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER