ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2014 Perşembe 13:31

Narkotik operasyonunda silahlı çatışma

Narkotik operasyonunda silahlı çatışma

İstanbul polisi olayın yaşandığı yere yakın bir noktada Esenler Karabayır mahallesinde çok geniş kapsamlı narkotik ve asayiş operasyonu yapıyordu.


Atışalanı köprü altında yunus polislerine yönelik saldırı ihbarı üzerine İstanbul polisi alarma geçti. 

Olay yerinde bir polisin yaralı olduğu, olaya karışan biri kadın iki kişinin Bayrampaşa yakınlarında otomobillerini terkederek kaçtıkları bildiriliyor. 

Bazı görgü tanıklar olay yerinde art arda silah sesleri duyduğunu belirtirken bunun uygulamadan kaçan şüphelilere yönelik polisin silah kullanmasından kaynaklandığı belirtiliyor. Olayın polise direkt bir saldırı değil içinde şüphelinin bulunduğu otomobilin polis uygulamasından kaçması sonrasında yaşandığı belirtiliyor. 

Esenler'de geniş çaplı operasyon

Esenler'de yaklaşık 500 polisin katılımıyla asayiş ve narkotik suçlarına yönelik geniş çaplı operasyon gerçekleştiriliyor. 

Esenler'deki operasyon kapsamında baskın ve aramalar, Tuna Mahallesi merkezli olmak üzere ilçe genelinde yapılıyor.

Asayiş Şube Müdürlüğü'nün koordinesinde yürütülen operasyona, Çevik Kuvvet, Özel Harekat, Narkotik ve Güven Timleri şube müdürlüklerinin yanı sıra Yunus timleri ile Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de destek veriyor.

Genel asayiş ve narkotik suçlarına yönelik operasyonda yaklaşık 500 polis görev alıyor. 

Operasyon kapsamında çok sayıda ev ve iş yerinde detaylı aramalar yapıldığı öğrenildi. Baskın yapılan bölgelerde rutin asayiş denetimleri de gerçekleştiriliyor. Giriş-çıkışları kontrol altına alınan sokaklardaki kişilerin üst araması ve GBT sorgulaması yapılıyor. Araçlar da kontrolden geçiriliyor. Metruk binalar, narkotik ve diğer suçlar açısından aranıyor.

Polisler ile gazetecilere taşlı saldırı 

Bu arada, Tuna Mahallesi'ndeki uygulamalar sırasında mahalleli bir grup, polisler ile gazetecilere taşlı saldırıda bulundu. İki gazeteci, taş isabet etmesi sonucu hafif yaralandı. 

Operasyonun sonuçlarının daha sonra açıklanacağı bildirildi.   

İstanbul Esenler'de yürütülen operasyonlar sırasında, polis motosikletine çarparak kaçan şahsa ait araç Bayrampaşa'da terk edilmiş olarak bulundu.

KAYNAK:
Ajanslar
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER