ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 17:41

'Namusum için öldürdüm, alem delikanlı görsün'

Namusum için öldürdüm, alem delikanlı görsün


 Adana'da bir kişiyi öldürdüğü iddiasıyla aranan şüpheli yakalandı. Adli mercilere sevkedilen 26 yaşındaki Hakan Z. "Namusum için öldürdüm alem delikanlı görsün." dedi.

Olay, 28 Temmuz Pazar günü merkez Çukurova ilçesi, 100. Yıl Mahallesinde yaşandı. 30 yaşındaki Vedat Tekin ile 6 ay önce 'çocuğa cinsel istismar' suçundan cezaevinden çıkan Hakan Z., Ruhşan K. (32) isimli kadın sebebiyle tartıştı. Bu tartışmanın ardından babası Ali Tekin'in evine çay içmeye giden Vedat Tekin, sahur saatinde hava almak için balkona çıktığında Hakan Z.'nin pompalı tüfekli saldırısına uğradı. Ağır yaralanan Tekin, ambulans ile kaldırıldığı özel hastanede hayatını kaybetti.

Emniyet Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu ekipleri, pompalı tüfeği kullandığı ileri sürülen Hakan Z.'yi yakaladı. Şüphelinin ifadesinde, öldürdüğü Vedat Tekin'in cezaevindeyken nişanlısı Ruhşan K.'yı başka erkeklere para karşılığı satmaya çalıştığını öğrendiğini, namusunu temizlemek için de öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

Şüpheli Hakan Z., Emniyet Müdürlüğü'nden adli mercilere sevki sırasındaysa, "Çekin alem delikanlı görsün, namusum için öldürdüm." dedi. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER