ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 18:39

Nakliye dolandırıcılarını yine nakliyeci yakalattı


 İstanbul’dan Ankara’ya götürmek için aldıkları temizlik malzemelerini, yolda başka bir kamyona yükleyerek İzmir’e gönderen iki kişi yakalandı.

İstanbul’daki bir temizlik firmasının ürünlerinin Türkiye geneli dağıtımını yapan firma, Ankara’ya teslim edilmesi gereken 16 ton temizlik malzemesini N.V. sahte kimliğini kullanan İ.L.N. kamyonuna yükledi. İ.L.N, İstanbul’dan ayrıldıktan bir süre sonra, kamyonu bozulduğu gerekçesiyle malzemeleri başka bir nakliyecinin aracına yükleyerek İzmir’deki bir depoya götürmesini istedi.

Malzemeleri İzmir’e getiren nakliyeci, teslim adresi olarak Ankara göründüğünü fark ederek şüphelenince, firmayı arayarak konuyu aktardı. Firma yetkililerinin olayı polise bildirmesi üzerine harekete geçen İzmir Aşayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, malzemenin boşaltıldığı Buca ilçesindeki depoya operasyon düzenledi. Baskında, N.V. sahte kimliğini kullanan İ.L.N. ile malzemeleri depoya boşaltan T.D. yakalandı. Zanlılar sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER