ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 17:16

MYO öğrencileri satranç turnuvasında ter döktü

MYO öğrencileri satranç turnuvasında ter döktü


Mardin Artuklu Üniversitesi’ne bağlı Midyat Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen satranç turnuvasında öğrenciler birinci olmak için kıyasıya mücadele etti. Yaklaşık 50 öğrencinin katıldığı turnuvanın birincisi Elektrik Bölümü öğrencilerinden Mehmet Yenigün oldu.

Yüksekokul kültür salonunda Bilim ve Sanat Topluğu öğrencileri tarafından ilki düzenlenen turnuva renkli görüntülere sahne oldu. Yaklaşık 2 hafta süren turnuvada karşılaşmalar İsveç usulü FİDE kurallarına göre oynandı.

Meslek Yüksekokulu Müdürü Tarık Demir, yaptığı açıklamada, öğrencilerin kaynaşması adına düzenlenen etkinlikle ilgili bilgiler verdi. Demir, "Satranç bir zekâ kabiliyet, strateji oyunudur. Çok sessiz görünen, kendisinden hiç beklemediğiniz halde bu turnuvalarda, maçlarda hakikaten başarı gösteren öğrencilerimiz var. Demek ki bu insanlar da kendilerini bu satranç vesilesiyle ifade edebiliyorlar. Emeği geçen herkese teşekkür ederken, öğrencilerimize tekrar başarılar dilerim.” şeklinde konuştu.

Turnuvanın sonuna birinci olan öğrenci Mehmet Yenigün’e kupa ve çeşitli ödüllerin önümüzdeki günlerde düzenlenecek mezuniyet gecesinde verileceği belirtildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER