ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 19:59

MUTSO’da seçimin galibi Bülent Karakuş


Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO)’nın meslek komitesi seçimlerinde mavi listeyle seçime giren mevcut başkan Bülent Karakuş’un 17 grubun, 16’sını kazandı. Beyaz listeyle seçime giren Safa Altaş ise 1 meslek komitesini kazanırken, kendi grubundan çıkmayı başaramadı.

MUTSO’nun çok amaçlı toplantı salonunda sabah 09.00’da başlayan meslek komitesi ve meclis üyeleri oy verme işlemi saat 17.00’de sona erdi. MUTSO Yönetim Kurulu başkanlığını 2 dönemdir sürdüren Bülent Karakuş’un liderliğindeki Değişim Grubu ‘mavi’, Gelişim Hareketi lideri Safa Altaş ise ‘beyaz’ liste ile seçime girdi. Merkez başta olmak üzere Dalaman, Köyceğiz, Ortaca, Ula, Datça, Yatağan ve Kavaklıdere ilçelerinden üyeler, seçime yoğun ilgi gösterdi. Yoğun güvenlik önlemleri altında açılan sandıklarda 4 bin 100 oy kullanma hakkı bulunan üyelerin 2 bin 333’ü oy kullandı. Toplam 17 sandıktan bin 513 oy Bülent Karakuş’a çıkarken, Safa Altaş ise 820 oy aldı. 17 meslek grubu içerisinden 1. Meslek grubu dışındaki tüm grupları Karakuş kazandı. Seçimlerde mevcut Başkan Bülent Karakuş kendi meslek komitesinin bulunduğu 16. grupta üstünlük sağlayarak 188 oyun 139’unu aldı. Safa Altaş ise kendi meslek grubunun bulunduğu 8. gruptan 50 oy alırken, Bülent Karakuş’a 63 oy çıktı.

Meslek grupları seçiminin galibi mevcut Başkan Bülent Karakuş rakibi Safa Altaş birbirlerini tebrik etti. Seçimin galibi mevcut Başkan Bülent Karakuş yaptığı açıklamada, "Ekibimdeki tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Çok iyi bir seçim atmosferi geçirdik. Oy veren ve vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Artık seçim bitti. Bundan sonra iş zamanı. Bize o veren de, vermeyen de odamızın seçkin birer üyesidir. Önümüzdeki hafta Meclis Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı seçimleri yapılacak. Oy vermek için Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Datça, Ula, Merkez İlçe, Yatağan ve Kavaklıdere’den gelen herkese teşekkür ediyorum." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER