ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Eylül 2013 Salı 21:48

'Mutlu Aile Başarılı Çocuk' kitabını düğün davetiyesi yaptı

Mutlu Aile Başarılı Çocuk kitabını düğün davetiyesi yaptı


Evlenecek çiftler için davetiye seçimi çok önemli. Çünkü davetiye evliliğin ilk adımı olarak kabul edilir.

Çiftler en güzel davetiyeyi seçmek için büyük çaba harcar. Ancak genelde davetiyeler birbirine benzer. Kağıt ve süslemeleri farklı olsa da davetiyeler bir zarf içerisine konur ve eşe - dosta dağıtılır. Ancak Zeynep-Feyzullah çifti bugüne kadar örneğine pek az rastlanan bir düğün davetiyesi hazırladı.

Sakarya’da 7 Eylül Cumartesi günü dünya evine girecek olan çiftin davetiyesi 216 sayfalık bir kitap. Babasının ‘Mutlu Aile Başarılı Çocuk’ isimli kitabının dış yüzünü davetiye olarak hazırlatan damat Feyzullah Turan, bu fikrin kitabın yazarı babasından geldiğini belirterek, “ Verdiğimiz kişiler farklı bir çalışma olduğu için şaşırıyorlar. Bizim içinde mutluluk ve onur verici oldu. Arkadaşlarım çok şaşırdılar. Normal bir zarf şeklinde davetiye bekliyorlardı.

Çok değişik bir çalışma olduğunu söylediler. Kendi düğünlerinde de böyle bir çalışma yapmak istediklerini belirttiler. Dağıtmak zor oldu. 1ayda dört koldan dağıttık. Şu ana kadar 800 adet dağıttık. Kitaplı davetiyeyi gören şaşırıyor, sonra hoşuna gidiyor. Bende kitabı okudum. Zeynep’te davetiye ortaya çıkanca çok beğendi. “ diye konuştu.

Baba Mustafa Turan ise anne ve baba eğitimi ile ilgili konferanslar verdiğini belirterek şunları kaydetti: “ Bu konuyla ilgili bir kitap çalışmam vardı. Oğlumun evliliği gündeme gelince bir an önce çalışmayı bitirelim düğüne yetiştirelim istedik. Normal davetiyeler 3-5 gün bir kenarda duruyor sonra çöpe atılıyor. Oysa böyle bir davetiye aynı zamanda bir hediye olarak daha kalıcı. O ailede gençler yeni evliler bu kitabı okurlar. Kitapta 'ideal bir eş nasıl olunur, çocuklar nasıl güzel bir şekilde yetiştirilir' sorusuna cevap aradık.”
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER