ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 14:07

Mut Belediyesi: "5 yıl vergi alınmayacak"

Mut Belediyesi: "5 yıl vergi alınmayacak"


Mersin Mut Belediye Başkanı Murat Orhan, yeni yasa ile birlikte belediye sınırına dahil olan ve mahalle statüsüne alınan köylerden, 5 yıl boyunca herhangi bir vergi, ruhsat harcı, oturma ruhsatı harcı alınmayacağını söyledi.

    Belediye sinema salonunda muhtarlara yeni büyükşehir yasası ve emlak beyan değerleri hakkında yaptığı bilgilendirme toplantısında konuşan Murat Orhan, “Yeni yasa ile birlikte belediye sınırına dahil olan mahalle statüsüne alınan köylerimizden, 5 yıl boyunca herhangi bir vergi, ruhsat harcı, oturma ruhsatı harcı alınmayacak. Bütün işlemler belediye üzerinden yürüyecek. İçme suyu, sulama suyu hizmeti ve tahsilatı MESKİ'ye devroluyor. ve en düşük su bedelinin dörtte biri üzerinden bedel tahsil edilecek.“ dedi.

    Orhan, ”Ev planı projesini belediyemiz hazırlayacak ve hiçbir ücret talep etmeyecek. Yasa uygulamaya geçtikten sonra hali hazırdaki ticarethaneler ve işyerleri durumuna göre ruhsatlı sayılacak. Bundan sonraki ruhsatlandırma işlemleri belediye tarafından yürütülecek. Köy tüzel kişiliğine ait tapular belediyeye devrolacak." şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER