ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2014 Cumartesi 22:23

"Müstahaktır" sözüne tepkiler büyüyor

"Müstahaktır" sözüne tepkiler büyüyor

Gazeteci Özdil'in sözlerine tepkiler devam ediyor.


Soma'da facianın meydana geldiği madendeki örgütlü sendika olan Türk-İş'e bağlı Türkiye Maden İşçileri Sendikası (Maden-İş) Başkanı Nurettin Akçul, gazeteci Yılmaz Özdil'in sözlerine ilişkin, "Bu 'müstahaktır' sözünü yadırgıyorum. Bu uymadı, böyle acılı bir dönemde gerçekten bu bizi üzmüştür. Bunu duyan işçi arkadaşlarımız gerçekten çok üzüldüler" dedi.

Akçul, konuyla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, facianın yaşandığı madendeki işçilerinin tamamının kendi sendikalarına üye olduğunu belirterek, Özdil'in sözlerinin kendilerini, işçileri ve ailelerini incittiğini söyledi.
Yılmaz Özdil'in söz konusu açıklamasını dinlediğini dile getiren Akçul, şunları kaydetti:

"Kendisi açısından, konuşmanın bütünlüğü açısından o manada, bizim anladığımız şekilde söylememiş olabilir. Öncelikle şunu belirteyim burada çalışanların tamamı bizim üyemiz. Bizim üyelerimizle aramızdaki ilişki sendika üye ilişkisidir. Üyelerimizin siyasi kararları, tarafları bizi ilgilendirmez. Buna müdahil de olamayız. Bir mitinge katılmış olabilirler. Ben bunu yadırgamıyorum. Bir başka partinin mitingine giden arkadaşlarımız da vardır. Bu eleştiri konusu yapılmamalıdır. Zorla götürülmüşlerse onu eleştiririm, karşı çıkarım. İfade edildiği gibi para verildi, parayla gittiler sözleri inandırıcı değil. Böyle bir günde söylenecek laflar değil."

"Bizim acımız var şu anda acımızla uğraşıyoruz" diyen Akçul, Türkiye'de 301 ocağa ateş düştüğünü, böyle hassas dönemlerde bu tür konulara girilmesi gerektiğini dile getirdi.

Akçul, sözlerini şöyle tamamladı:

"Hele hele müstahaktır sözü, konuşmanın bütünlüğündeki anlamı farklı yorumlanabilir. Farklı anlamlar çıkarılabilir. Ben çok kötü niyet olduğunu düşünmek istemiyorum. Bu müstahaktır sözünü yadırgıyorum. Bu uymadı böyle acılı bir dönemde gerçekten bu bizi üzmüştür. Bunu duyan işçi arkadaşlarımız gerçekten çok üzüldüler. Bu konuda çok tepki aldık. İzah etmeye çalışıyoruz. Umarım konuşmada vermek istediği mesaj bu değildir. Madem işçileri bunu haketmiyor. Bu bizi incitti."

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER