ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Mart 2014 Pazartesi 09:47

Mustafa Sarıgül'e kötü haber

Mustafa Sarıgüle kötü haber

16 yıldır ödemediği banka borcu yüzünden malvarlığına tedbir konulan Sarıgül’e bir kötü haber de mahkemeden geldi.


Bank Ekspres'e olan 3.5 milyon dolarlık kredi borcu nedeniyle Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından malvarlığına tedbir uygulanan, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Mustafa Sarıgül'e bir kötü haber daha geldi. TMSF'nin "tedbir işleminin iptali" talebiyle idare mahkemesine açılan dava reddedildi.

Akşam'ın haberine göre, mahkeme, Bank Ekspres'e olan borç nedeniyle Sarıgül ve dokuz ortağının malvarlıklarına tedbir uygulayan TMSF'yi haklı buldu.

Davayı ortaklar açtı

Davayı, Sarıgül'le birlikte borçtan ortakların açtığı öğrenildi. Geçtiğimiz hafta sonuçlanan davada "ret" kararı verilmesinde, TMSF'nin mahkemeye sunduğu belgeler etkili oldu. Mahkemenin dikkate aldığı belgeler arasında, Sarıgül ve ortaklarının 1998'de çektikleri ve faiziyle birlikte 8 milyona yükselen 3.5 milyon dolarlık krediye ait banka dekontlarının da bulunduğu öğrenildi. 

Sonuç almak düşük ihtimal

Sarıgül ile birlikte borçtan sorumlu olan ortakların, karara karşı İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'ne itiraz hakları bulunuyor. TMSF'nin mahkemeye sunduğu belgelerin ıslak imzalı oldması nedeniyle itirazdan sonuç alınmasının düşük olduğu belirtiliyor. 

Feshane'de yuhalandı

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sarıgül Feshane'deki Trabzon Günleri programında kürsüye çıkıp Başbakan Erdoğan'ı eleştirince neye uğradığını şaşırdı. Sarıgül AK Parti ve Başbakan Erdoğan'ı eleştirmeye başlayınca salonda bir anda tepki sesleri yükselmeye başladı. Dinleyiciler tarafından sözü kesilen Sarıgül protesto edildi. Salon "Recep Tayyip Erdoğan" sloganlarıyla inlerken, Sarıgül'e karşı yuhalama sesleri yükseldi. Konuşmasına devam edemeyen Sarıgül, Feshane’yi terk etmek zorunda kaldı.   

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER