ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 16:08

Mustafa Sarıgül Kılıçdaroğlu ile bayramlaştı

Mustafa Sarıgül Kılıçdaroğlu ile bayramlaştı

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile telefonda bayramlaştı.


Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Kurban Bayramı’nın ilk gününde Darülaceze’ye giderek yaşlılarla bayramlaştı, harçlık verdi ve onlarla sohbet etti. Darülaceze’de kalan vatandaşların ilgiyle karşıladığı Sarıgül ziyaretini tamamladığı sırada, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ile karşılaşarak bayramlaştı.

“VEREN EL, ALAN ELDEN ÜSTÜNDÜR"

Öğle saatlerinde Şişli’deli Darüleceze’ye gelen Sarıgül, ilk önce bahçedeki yaşlı vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı. Bayram vesilesiyle Darülacezede bulunduğunu ifade eden Mustafa Sarıgül, tüm vatandaşların buraya gelerek ziyarette bulunması çağrısını yaptı. Kimsesi olmayan yurttaşların darülacezede bulunduğunu kaydeden Sarıgül, “ Bayramın en güzel yanı veren el olmak lazım. Veren el, alan elden üstündür. Ve onlar tanısın tanımasın İstanbullu yurttaşlarımızın ziyaretlerini beklemektedirler. O nedenle de mutlaka gelmemiz lazım. Kurban Bayramı münasebetiyle bütün yurttaşlarıma hayırlı bayramlar diliyorum" dedi.

“BU BAYRAMLAŞMA HAYIRLI HABERLERİN MÜJDECİSİ OLUR"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de telefonda bayramlaştığını ifade eden Sarıgül, “Sayın Kılıçdaroğlu ile biraz önce bayramlaştık. Sayın Kılıçdaroğlu’nun ve ailesinin bayramını kutladım. Sayın Kılıçdaroğlu ile yaptığımız bayramlaşma haktan, hukuktan, adalet duygusundan, demokrasiden ve barıştan yana bir görüşme oldu. Çok sıcak bir bayramlaşma oldu. Bu sıcak bayramlaşma inşallah ilerde hayırlı haberlerin de müjdecisi olur diye düşünüyorum" diye konuştu.

“SARIGÜL’ÜN RÜTBE HEYECANI YOK"

Mustafa Sarıgül’e, Türkiye Gençlik Hareketi kurucularından Hasan Aydın’ın sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden yayınladığı ve Sarıgül’ün 9 Kasım tarihinde Ankara Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi önünde adaylığını açıklayacağına dair paylaşımı hatırlatıldı. Aydın’ın bu paylaşımı üzerine önümüzdeki gelişmelere bakılması gerektiğini ifade eden Mustafa Sarıgül, “9 Kasım olur, 19 Kasım olur, 29 Kasım olur. Kasımlar ve 9’lar hiçbir zaman için bitmez. Allah büyüktür. Hak yazdıysa inşallah, iyisini yazar. Mustafa Sarıgül’ün rütbe heyecanı yok. Benim hizmet heyecanım var. Hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden bütün yurttaşlarımla buluşmayı, dertleşmeyi çok arzu ediyorum. Özellikle engellilerle, emeklilerle, kimsesizlerle beraber olmayı ben örfüm gereği olarak görüyorum. Önemli olan bir aday olmak değil, hizmetleri en güzel şekilde yapabilmek. Benim de en büyük arzum hizmet yapabilmek ve hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan o hizmeti bütün yurttaşlarımla buluşturmak" dedi.

Yapılan paylaşımın bilgisi dahilinde olup-olmadığına dair soruya ise, “Bu sıra çok fazla paylaşımlar oluyor" diye cevap veren Sarıgül, “Paylaşımlar hep devam ediyor. Bakıp inceliyoruz. Biz de seyrediyoruz. Günler gelsin bakalım, o günler önümüzdeki günlerde daha da güzellikte olacak" şeklinde konuştu.

Darülaceze bahçesinde yaptığı açıklamaların ardından yaşlı vatandaşları odalarında da ziyaret eden Sarıgül, ziyaretini tamamladığı esnada CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ile de karşılaştı ve kısa bir sohbet ederek, bayramlaştı.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER