ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2013 Perşembe 16:06

Muş'ta yangın ve deprem tatbikatı


İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerinin Sivil Savunma Haftası dolayısıyla Muş Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde gerçekleştirdiği tatbikat gerçeğini aratmadı.
    
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne bağlı sivil savunma arama kurtarma ekipleri ile itfaiye ve sağlık görevlilerinin katıldığı tatbikat, Muş Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde yapıldı.
    
Öğrencilere ilk olarak deprem ve yangın anında yapılması gerekenlerin anlatıldığı tatbikatta, yangın nedeniyle siren sesini duyan öğrenci ve öğretmenlerin izdihama yol açmadan binadan tahliye edilmeleri canlandırıldı. Okulun üst katında dumandan etkilenerek dışarı çıkamayan öğrenciler ise itfaiye merdiveniyle kurtarıldı.
   
İlk müdahaleleri ambulansta yapılan öğrenciler, ardından hastaneye kaldırıldı.
    
Deprem tatbikatında ise dersliklerde mahsur kalan öğrenciler, arama kurtarma ekipleri tarafından sınıftan çıkartılarak güvenli bölgelere taşındı.
    
Tatbikatın ardından gazetecilere açıklama yapan İl Afet Yönetim Merkezi Müdürü Ramazan Aktaş, Muş'un doğal afetler yönünden hassas bir coğrafyada yer aldığını belirterek, özellikle arama kurtarma hizmetlerini en üst düzeye çıkarmak için gayret gösterdiklerini ifade etti.
    
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER