ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 12:45

Muş'ta kurtlar belde merkezine indi


Bulanık ilçesine bağlı Yemişen beldesinin merkezine inen kurtlar, 5 kişiyi yaraladı. Kurtlardan biri, vatandaşlar tarafından silahla vurularak öldürüldü.
     Yemişen'in merkezine inen kurtlar, önlerine çıkan insan ve hayvanlara saldırdı. Saldırıda, Gülgez, Kamile, Rukiye, Feyzullah ve Pınar Aydın'ı çeşitli yerlerinden yaralandı.
     Kurt saldırısı sorucu yaralanan Feyzullah Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, sabaha karşı köpek sesiyle uyandığını ve camdan dışarı baktığında bahçesindeki köpeğin yerinde olmadığını gördüğünü söyledi.
     Bunun üzerine dışarı çıktığını belirten Aydın, o esnada bahçede dolaşan 2 kurt gördüğünü ifade etti.
     Aydın, şöyle konuştu:
     "Evden çıkınca kurtlar biri bana saldırdı. Elimle kurdun boğazını sıktım. Bu sırada kurt elimi tırmaladığı için elim yaralandı. Kendimi savunamadığım için kurt boğazımı tuttu. Ben yerde kurtla boğuşurken köpeğim geldi. Köpeği gören kurt beni bıraktı. Kurt aynı zamanda beni kurtarmaya çalışan yakınlarıma da saldırdı."
     Selahattin Aydın ise amcası Feyzullah Aydın'ın kurt saldırısına uğradığını öğrenince tüfeği alarak eşiyle olay yerine geldiğini söyledi.
     Bu sırada kurdun olay yerine gelen yakınlarına da saldırdığını anlatan Aydın, şunları ifade etti:
     "Kurdun evin önünde olduğunu ve yardıma koşanlara da saldırdığını gördüm. Kurda bir el ateş ederek etkisiz hale getirdim. Sonrasında yaralılarla Bulanık Devlet Hastanesi'ne geldik. Yaralılar daha sonra Muş Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Çok şükür yaralıların sağlık durumu iyi ve hayati tehlikeleri yok."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER