ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 16:42

Muş'ta kermes büyük ilgi gördü

Muşta kermes büyük ilgi gördü


Muş Gonca Derneği tarafından üniversite öğrenciler yararına kermes düzenledi. Yoğun ilgi gören kermesin açılışına ünlü televizyon programcısı Murat Yeni’de katıldı
Dernek Başkanı Ayfer Çobanoğlu, kermesten elde ettikleri gelirin tamamını öğrencilere ulaştıracaklarını söyledi. Kermese hayırsever vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini vurgulayan Çobanoğlu, şöyle konuştu: “Muş'ta çok sayıda yardıma muhtaç çocuk var. Biz de bu kermesimiz ile inşallah onlara yardım etmeyi amaç ettik. Beklediğimizden daha fazla bir katılım gerçekleşti. Buradan elde edeceğimiz gelirin tamamı yardıma muhtaç çocuklarımızın eğitimine katkı sağlayacak.”

“ÇOBANOĞLU, KATKI SUNAN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ”

Özellikle hayırsever vatandaşların kermese yoğun ilgi gösterdiğini anlatan Çobanoğlu, “Katılımcı ve katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz. İlgi çok güzel, beklediğimizden daha fazla bir katılım oldu. Hatta yer bile bulamadık. Yetim öğrencilerimizi tespit edip, gelen bütün yardımları onların giyim ve okul ihtiyaçlarında kullanacağız. Toplam ilgilendiğimiz 600 öğrencimiz var. Bunun içinde 150 Muşlu yetim öğrencimiz var.”

“DESTEK VERİLMESİ GEREKİYOR”

Kermesin açılış kurdelesini kesen Vali Yardımcısı Fatih Demir ise şunları söyledi: “İlimizde aktif faaliyetlerde bulunan Gonca Derneği’nin davetlisi olarak düzenlenen kermese geldik. Öksüz, yetim ve fakir çocuklar yararına düzenlemiş olduğu bu kermese, herkesin destek vermesi güzel bir olay. Sonuçta Gonca Derneği yöneticileri ve üyeleri gönüllü olarak çocuklarımız için bu güzel faaliyeti bir hafta boyunca sürdürecekler. Bizde bir nebze olsa katkıda bulunmuşsak ne mutlu bize. Bu tür etkinliklere destek verilmesi gerekiyor. Ben faaliyetin amacına ulaşmasını ve emek verenleri ise tebrik ediyorum” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER