ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 17:33

Muş’ta iftardan sonra gezici sinema etkinliği

Muşta iftardan sonra gezici sinema etkinliği


Sosyal Destekleme Programı (SODES) kapsamında Muş İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Gazici Sinema’ projesi ile 5 gün süreyle iftardan sonra sinema gösterileri düzenlenecek

Muş Valiliği Koordinasyonu'nda Sosyal Destekleme Programı (SODES) kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Gezici Sinema’ projesi Ramazan ayında hizmet veriyor. İstasyon Caddesi üzerinde bulunan Atatürk Çocuk Parkı'nda gezici sinema etkinliği düzenleyen İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, 5 gün boyunca vatandaşların ve özellikle çocukların film seyretmelerini sağlayacak. Etkinliğe katılan İl Kültür ve Turizm Müdürü Hayrettin Çetin, projenin SODES tarafından desteklendiği ve 5 gün boyunca devam edeceğini vurguladı. Çetin, "Proje kapsamında hem sinemayı vatandaşlarımızın yağına götürüyoruz hem de eğlendirirken, öğretici de oluyoruz. Vatandaşlarımıza, 'Babam ve Oğlum, 120, Beynelmilel ve İki Dil Bir Bavul gibi filmleri seyrettirip, hoş vakit geçirmelerini sağlıyoruz. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak bu tür etkinliklerimiz devam edecek." dedi.

"VATANDAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

Daha önce hiç sinemaya gitmediğini vurgulayan Selçuk Yılmaz isimli çocuk ise, etkinliğin hem eğitici hem de eğlendirici olduğunu söyledi. Parka oyun oynamak için geldiğini söyleyen Yılmaz, "Oyun oynamak için geldiğim burada sinema filmi seyrettirildiğini öğrendim ve hemen geldim. Oldukça güzel bir film seyrettik. Bize bunu yaşatanlara teşekkür ediyorum." diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER