ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Şubat 2013 Salı 14:07

Muş'ta hasta kurtarma operasyonu


Yolu kar nedeniyle kapalı bulunan Çetinler mezrasında odun kırarken çenesi kırılan genç, ekiplerin saatler süren çalışması sonrası hastaneye ulaştırıldı.
    
Kent merkezine 40 kilometre uzaklıktaki Çetinler mezrasında yaşayan 25 yaşındaki Serdar Çetin, kırdığı odun parçasının sekerek yüzüne isabet etmesi sonucu çenesinden yaralandı.
    
Üç dişi ve çenesi kırılan Çetin'in yakınları, mezra yolunun ulaşıma kapalı olması nedeniyle İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nden (AFAD) yardım istedi.
    
Bunun üzerine sağlık görevlileri ile yola çıkan 5 kişilik sivil savunma ekibi, yolun açık olan bölümüne kadar araçlarla gitti. Daha sonra kar kalınlığının 2 metreyi aştığı yolda kar motoru ile ilerleyen ekip, yaklaşık bir saat süren zorlu yolculuğun ardından mezraya ulaştı.
    
Yaralı Çetin'i evden alarak kar motoruna bağlı kızağa bindiren ekip, yaralıyı ambulansın bulunduğu bölgeye ulaştırdı. İlk müdahaleyi ambulansta yapan sağlık görevlileri, yaralıyı Muş Devlet Hastanesi'ne kaldırarak tedavi altına aldı.
   
  Yaralı Çetin, gazetecilere yaptığı açıklamada, sobada yakmak için kırdığı odun parçasının suratına isabet etmesi sonucu yaralandığını belirterek, ''Aşırı kan kaybından dolayı yaklaşık bir saat baygın kaldım. Ekipler beni kar motoruyla ambulansa yetiştirdi. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim'' diye konuştu.
    
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER