ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2014 Perşembe 10:40

Muş’ta güvenlik yolu ulaşıma açılıyor

Muşta güvenlik yolu ulaşıma açılıyor


Muş’un Hasköy ilçesi ile Bitlis’in Mutki ilçesi arasındaki köyleri birbirine bağlayan ve vatandaşların Hasköy ile Mutki ilçelerine gitmek için kullandıkları güvenlik yolunda karla mücadele çalışması başlatıldı. İl Özel İdaresi ekipleri, yer yer 2 metreyi bulan kar kalınlığından dolayı zor anlar yaşıyor.

Muş’un Hasköy ilçesi ile Bitlis’in Mutki ilçesi arasında bulunan köyleri birbirine bağlayan ve geçiş yolu özelliği olan güvenlik yolunda karla mücadele çalışması yapılıyor. 2 gün aralıksız çalışan ekiplerin çalışmalarını yerinde inceleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şehmus Yentür, çalışmaların aralıksız olarak devam ettiğini belirtti. Yentür, “Hasköy-Mutki güvenlik yolunda yol açma çalışmalarımız 3 günde beri devam ediyor. İl Özel İdare Genel Sekreterliğimize ait yol ağı 22 kilometre civarında. Kar kalınlığı yer yer 2,5 metre civarında. Şu anda 2 kar savurma makinesi ile 2 greyder kar mücadele çalışması yapıyor. Sonbahardan bu güne kadar 300 bin litre yakıtla yaklaşık 8 bin kilometre kar mücadelesi yaptık. Ekiplerimiz özverili bir biçimde gece gündüz çalışmalarına devam ediyor.” dedi.

Bölgede yaklaşık 40 köy yolunun kapalı olduğunu belirten Yentür, bu köylerin Hasköy ile Mutki’ye bağlı olduklarını vurguladı. Yentür, “Geçen yıla oranla çok fazla karla mücadele yapmadık. Bu yıl şartlar biraz daha iyi. Ancak özellikle yüksek bölgelerde fırtına sürekli kapatıyor. Bizim derdimiz vatandaşımızın hastası yolda kalmasın. Onlara ulaşmak için ekiplerimiz gece gündüz durmaksızın çalışmalarına devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Yol açma çalışmalarının incelenmesine katılan İl Genel Meclisi üyeleri Hamdullah Tanış ve Alican Aykut, şu değerlendirmede bulundu: “Hasköy ile Bitlis Mutki ilçelerini birbirine bağlayan güvenlik yolu 5 gündür ulaşıma kapalı. Yol güzergahında bulunan köylerin hastaları ve acil durumları oluyor. Bunun için İl Özel İdaresi ekipleri 2 gündür karla mücadele çalışmaları yürütüyor. Yer yer yaklaşık 2 metreye ulaşan kar kalınlığı var. Köylerimizin ihtiyaçlarını karşılaması ve yollarının ulaşıma açılması için gerekli çalışmalar yapılıyor.”KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER