ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 17:39

Muş'ta bir camiye 'Muhammed Mursi' ismi verildi

Muşta bir camiye Muhammed Mursi ismi verildi


Muş'un Korkut ilçesinde Hayrül Bab Derneği ve hayırseverlerin desteği ile yaptırılan camiye, askeri darbe ile görevinden uzaklaştırılan Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin adı verildi.

İlçe merkezine 7 kilometre uzaklıktaki Kümbet mevkiinde Yunus Emre Yatılı İlköğretim Bölge Okulu yanında yapımına mayıs ayında başlanan cami, eylül ayında hizmete girecek. Ana ibadethane, bayan mescidi ve abdesthanelerin yer aldığı 250 kişi kapasiteli cami, 216 metrekare alan üzerinde inşa edilecek ve yaklaşık 160 bin liraya mal olacak.

Hayrül Bab Derneği Başkanı Veli Elitaş, okullarının ilçe merkezine uzak olması nedeniyle öğretmen, öğrenci ve personelin ibadetlerini daha kolay yapabilmesi için bir cami yapma fikrinin ortaya çıktığını, kaymakamlık, hayırseverler ve dernek gelirleriyle bunun hayata geçirildiğini söyledi. Cami isminin daha önceden Kümbet olarak belirlendiğini ifade eden Elitaş, "Mısır'da yaşanan gelişmelerin ardından camimizin adını 'Kümbet Muhammed Mursi Camii' olarak değiştirme kararı aldık." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER