ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 18:11

Muş'ta aç kurtlar 5 kişiyi yaraladı

Muşta aç kurtlar 5 kişiyi yaraladı


Muş'un Bulanık ilçesine bağlı Yemişen beldesinde aç kurtların saldırısına uğrayan 5 kişi yaralanırken, kurtlardan biri silahla vurularak öldürüldü.

Bugün saat 03.00 sularında Yemişen beldesine inen kurtlar, önüne çıkan insan ve hayvanlara saldırdı. Bahçede bulunan köpek seslerine uyanan Feyzullah Aydın, köpeğin yerinde olmadığını görerek bahçe dışına çıktığını ve o esnada 2 kurt gördüğünü anlattı. Kurtlardan birisinin kendisine saldırdığını kaydeden Aydın, "Elimle kurdun boğazını sıktım, ellerimi tırmaladığı için yara oluştu. Birden ellerim kaydı ve kurt boğazımdan tuttu. Ondan sonra bizim köpek geldiği için kurt beni bıraktı ve bizim eve doğru ilerledi." şeklinde konuştu.

Kurt saldırısından dolayı amcasının ve eşinin yaralandığını belirten Selahattin Aydın ise, "Eşim ve çocuklar amcama kurt saldırdığını söyleyince evdeki tüfeği alarak köy meydanına indim. İlk önce kurdu bulamadım. Sonra köylüler amcamların evinin önüne doğru gittiğini söylediler. Meğer ben gitmeden önce eşimi de yaralamış. Daha sonra kurdu buldum ve bir el ateş ederek kurdu etkisiz hale getirdim. Sonrasında yaralılarla birlikte Bulanık Devlet Hastanesi'ne geldik. Oradan buraya sevk ettiler. Çok şükür hem amcamın hem eşimin hem de diğer akrabalarımın hayati tehlikesi yok" dedi.

Kurtların saldırısında; Gülgez Aydın, Kamile Aydın, Rukiye Aydın, Feyzullah Aydın ile Pınar Aydın'ın çeşitli yerlerinden yaralandıkları öğrenildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER