ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Mart 2013 Pazar 13:45

Müslüm Gürses vefat etti

Müslüm Gürses vefat etti

Ünlü Sanatçı Müslüm Gürses tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.


Dört aydır tedavi gören ünlü sanatçı Müslüm Gürses, bu sabah yaşam mücadelesini kaybetti.

Sanatçı Müslüm Gürses'in durumu iki gün önce ağırlaşmıştı.

Gürses'in doktoru Deniz Şener, "Durumu iyi değil, kendisini kaybedebiliriz" demişti.

Müslüm Gürses, 18 Kasım'da Memorial Hastanesi’nde by-pass ameliyatı geçirmişti.

Ameliyat sonrasında sanatçıda karaciğer, böbrek yetmezliğinin yanı sıra bağırsak ve akciğer sorunları baş göstermişti.

Sanatçı Gürses’in tedavisi 4 aydır yoğun bakımda devam ediyordu.

DOKTORUNDAN AÇIKLAMA

Müslüm Gürses'in vefatını Kardiyoli Uzmanı Deniz Şener şu sözlerle duyurdu:

"Bu sabah tansiyonu düştü. Yapılan müdahalelere rağmen sabah sabah saatlerinde kaybettik. Muhterem Hanım'a başsağlığı dileklerimizi iletmek için kendisini bekledik. Sonra da size bu açıklamayı yaptık."

SEVENLERİ HASTANEYE AKIN ETTİ

Müslüm Gürses'in hayatını kaybetmesi üzerine sevenleri tedavi gördüğü hastaneye akın etti. Bazıları gözyaşlarına boğuldu, bazıları ise sinir krizleri geçirdi.

Ses sanatçısı Müslüm Gürses’in ölümü sevenlerini gözyaşları içinde bıraktı. Hastaneden yapılan açıklamanın ardından Müslüm Gürses hayranları hastaneye koştu. Sevenleri gözyaşlarına boğulurken, bazıları da sinir krizleri geçirdi. Baygınlık geçiren bir kişiye ambulansta müdahale edildi. Bu arada, bazıları sevenleri de araçlarında ünlü sanatçının şarkılarını çaldı.

YARIN TOPRAĞA VERİLECEK

Sanatçının manejeri Nevzat Takmaz da yarın Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda tören düzenleneceğini, ardından Teşvikiye Camii'nde kılınacak cenaze namazındın sonra sanatçının toprağa verileceğini söyledi.

NE DEDİLER:

Başbakan Erdoğan: "Hem bizim neslimize hem de genç nesil üzerinde büyük etkiler bıraktı. Şarkıları ile sevginin kardeşliğin ve dayanışmanın mesajlarını verdi dedi. Erdoğan Müslüm Gürses'in Evlat adlı şarkısının sözlerini hatırlattı."

Ahmet Selçuk İlkan: "Durumu çok ağırdı, bir mucize bekliyorduk ama kaybettik. Bıraktığı şarkılarla ölümsüzlüğü yakalamış bir sanatçıydı."

Erhan Güleryüz: "Müslüm Gürses hakkında söylenebilecek o kadar çok şey var ki... Dünya müzik standartlarında kendi tarzını oluşturmuş çok güçlü bir sesti. Müslüm Gürses hakkında söylenebilecek o kadar çok şey var ki..."

Belkıs Akkale: "Üzüntülüyüm ama sanatçılar bu dünyadan eserleri ile anılmaya devam edecekler. Sessiz sedasız göçmek başka, büyük bir sevgi yığını bırakmak ve ardından sevgi ile anılmak bambaşka."

Sümer Ezgü: "Müslüm Gürses'in sanatçı kimliği için söylenebilecek çok şey var. Çok nitelikli ve kaliteli bir sese sahipti. Okuduğu şarkılara hep nitelik kazandırdı. Allah rahmet eylesin."

Musa Eroğlu: "Şu an çok üzgünüm konuşamayacağım."

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER