ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 15:37

MÜSİAD’tan Akdeniz Oyunları'na destek


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adana Şubesi ile Akdeniz Oyunları Adana Koordinatörü Vedat Kahyalar arasında oyunların Adana’da yapılacak karşılaşmaları, tören ve tanıtım organizasyonları için protokol imzalandı.

MÜSİAD Adana Şube Başkanı Suat Yahşi, yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu törende yaptığı konuşmada 17. Akdeniz Oyunları’nın Adana’nın tanıtımı için çok iyi bir fırsat olduğunu söyledi. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceklerini dile getiren Yahşi, milletin menfaatine olan her organizasyona destek vereceklerini belirtti.

Akdeniz Oyunları Adana Koordinatörü Vedat Kahyalar ise Adana’da yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi. Adana’ya bir olimpiyat köyü kurulacağını, konaklama tesisleri yapılacağını ifade eden Kahyalar, Çukurova Üniversitesi ve Atlı Spor Kulübü’nün tesislerinde karşılamalar yapılacağını kaydetti. Kentte hizmet veren restoranlarda gıda ve hijyen eğitimi verildiğini belirten Kahyalar, taksiciler ve çeşitli esnaflara sertifika vereceklerini söyledi.

Koordinatör Kahyalar, oyunları süresince bölgeye yaklaşık 30 bin kişinin geleceğini, misafirler için kiralanan araçlarla hem çevre illere çeşitli geziler düzenleyerek, Adana’yı en iyi bir şekilde tanıtacaklarını vurguladı. Adana’ya 10 milyon liranın üzerinde bir yatırım yapılacağını dile getiren Kahyalar, “Bunun Adana ekonomisine ciddi katkısı olacağını düşünüyorum. Bir hareketlenme bir canlılık yaşanacak.” dedi.
Konuşmaların ardında Yahşi ve Kahyalar hazırlanan protokole imza attı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER