ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 12:46

MÜSİAD heyeti barış süreci için yola çıktı


Mardin Genç MÜSİAD heyeti, barış sürecine katkı koymak için 3 günlük bir gezi kapsamında Batman, Rize ve Trabzon'da iş adamları ile bir araya gelerek süreci anlatacak.

Programın ilk durağı olan Batman'a gelen heyet, Genç MÜSİAD Batman Şube Başkanı Murat Güneş ve dernek yöneticileri tarafından karşılandı. Şube başkanı Güneş barış elçilerinin bu anlamlı ziyaretlerinden ötürü çok memnun olduklarını belirterek, "Bugüne kadar yürekleri yakan kardeş kavgasının sizler gibi fedakâr arkadaşlarımız sayesinde son bulacağına yürekten inanıyoruz" diye konuştu.

Heyete başkanlık eden Genç MÜSİAD Mardin Şubesi Başkanı Gazi Yıldız ise gezinin amacını ve beklentilerini şöyle açıkladı: “Kardeş kavgasının başladığı zamanlarda birçoğumuz yeni doğmuş ya da daha çocuk yaşlardaydık. Binlerce kardeşimiz daha o yaşlarda ölmüş veya anne karnındayken yetim kalmış, dünyaya gelmeden hayata veda etmişti. Ama anlam veremiyorduk, bu savaş ve bu ölümler neden diye. Hâlbuki ölen de öldüren de aynı Peygamber'e inanır, aynı kıbleye yönelip dua eder, bir tek Allah’a ibadet eder ve aynı şekilde uğurlanırdı ebediyete. Halende devam etmektedir bu birliktelik." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER