ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 16:51

Muş cezaevindeki taşkınlık


Muş Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Kaya, Muş E Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumunda dün yaşanan olayla ilgili, "Hastanede gözetim altında tutulan 7 kadın tutuklu ve hükümlü taburcu edilerek cezaevine gönderildi" dedi.
Başsavcı Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Muş Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan 7 kadın tutuklu ve hükümlünün sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.
Kadın mahkumların gerekli kontrollerinin yapıldığını vurgulayan Kaya, "Hastanede gözetim altında tutulan 7 kadın tutuklu ve hükümlü taburcu edilerek cezaevine gönderildi. Sağlık yönünden herhangi bir sıkıntı ve sorunları yok. Cezaevinde dün akşam yaşanan tatsız olay sona ermiş durumda. Endişe edilecek herhangi bir durum yok. Aileler bu konuda rahat olabilir" diye konuştu.
Yaralıların tamamının dumandan etkilendiğini anlatan Kaya, kurtarma çalışmaları esnasında cezaevi personelinin de dumandan etkilendiğini ancak büyütülecek bir olayın söz konusu olmadığını ifade etti.
Kaya, cezaevinde yakını bulunan ailelerin müsterih olması gerektiğine işaret ederek, "Uzak yerlerde bulunan tutuklu ve hükümlü yakınlarının endişe ederek buraya kadar gelmelerine gerek yok. Ceza evinde durum normal ve herkesin sağlığı iyi" ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER