ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 22:00

Muş Alparslan Üniversitesi Amman'da tanıtım standı açtı


Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ), Ürdün'ün başkenti Amman'da düzenlenen 'Türkiye'de Eğitim' konulu sergide açtığı stant ile tanıtım yaptı.

MŞÜ, Ürdün'ün başkenti Amman'da Knowledge Village ve Amman Yunus Emre Türk Kültür Merkezi tarafından düzenlenen 'Study in Turkey Ist Turkish Education Exhibition' sergisine katıldı. Sergiye Türkiye'den 14 vakıf üniversitesi ile 2 devlet üniversitesi katıldı. İki gün süren sergide Ürdünlülerin Türkiye'ye ve dolayısıyla üniversite standına ilgilerinin yoğun olduğu gözlendi. Doğrudan 4 yıllık eğitimlerinin tamamını Muş Alparslan Üniversitesi'nde yapmak isteyen öğrenciler olduğu gibi master ve doktora yapmak isteyenlerin de çoğunlukta olduğu bildirildi.

Sergi boyunca Ürdünlü gençlere üniversite imkânları, programları, eğitim kalitesi, ulaşım ve konaklama bilgileri hakkında geniş bilgiler verildi.

Sergide MŞÜ'yü; İslami İlimler Fakültesi'nden Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Yrd. Doç. Dr. Fikret Gedikli, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi'nden Yrd. Doç Dr. Zeydin Pala ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi'nden Yrd. Doç. Dr. Kadir Üçay Arapça, İngilizce ve Türkçe olarak tanıttı.

Üniversite heyeti, Amman'da bulundukları süre içerisinde başta Amman Yunus Emre Türk Kültür Merkezi ve University of Jordan olmak üzere birçok kurumu ziyaret etti. Ürdün Üniversitesi ziyaretinde iki üniversite arasında işbirliği yapılması hususunda bilgi alışverişinde bulunuldu ve üniversite temsilcileri karşılıklı hediye takdiminde bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER