ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Aralık 2013 Pazartesi 12:29

Muş 112 ekipleri kışa hazır


Muş Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Şubesi tarafından 112 ekiplerinin katılımıyla kış tatbikatı gerçekleştirdi.
Kış mevsiminin gelmesiyle yüzlerce köy yolunun kardan ulaşıma kapandığı Doğu Anadolu Bölgesinde, özellikle sağlık çalışanları yoğun mesai harcıyor.
Köylerdeki hastalara ulaşmak için gece gündüz demeden gelen ihbarları değerlendiren 112 personeli, çoğu zaman karla mücadele ekipleri ile köylere ulaşıyor.
Ağır kış koşullarının yaşandığı Muş'ta da Acil Sağlık Hİzmetleri Şube Müdürlüğünce düzenlenen tatbikat, hem araçların hem de personelin kar performanısını gözler önüne serdi.
Güzeldağ Kayak Merkezinde gerçekleştirilen tatbikatta, vatandaşların umudu olan sağlık ekipleri ve araçları izleyenlerden tam not aldı.
Tatbikatla ilgili gazetecilere açıklama yapan Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Hikmet Güvercin, tatbikat sayesinde paletli ambulansların daha iyi kullanılmasını sağladıklarını söyledi.
Kış mevsiminde iş yoğunluğunun arttığını ve yolu kapalı olan yerleşim birimlerindeki hastaları sağlık merkezlerine ulaştırmak için yoğun bir çalışma temposu içerisine girdiklerini kaydeden Güvercin, "Kış mevsimi etkili bir şekilde başladı. Biz de yolu kardan kapalı olan yerleşim yerlerine ulaşmak için paletli ambulanslarımızın başarılı şekilde kullanılmasını sağlamak adına tatbikat gerçekleştirdik. Tatbikatta araçlarımızın ve personelimizin performansı bizleri memnun etti" dedi.
Güvercin, kentteki 112 istasyonunun 10 ayrı ekiple hizmet verdiğine değinerek, sağlık hizmetlerinin etkin ve kaliteli bir şekilde sürdürülmesi için kış mevsiminde paletli ambulanslarla hizmet verdiklerini ve bu sayede hastaların en yakın sağlık kuruluşuna naklini sağladıklarını sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER