ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2014 Salı 11:14

Mursi'nin yargılanması


Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin de aralarında bulunduğu 131 kişinin "Vadi'n Natrun hapishanesi olaylarından" yargılanması Suveyş ve İskenderiye illerinde protesto edildi.
Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek İçin Ulusal İttifak'ın, Mursi'nin yargılanmasını protesto etmek için yaptığı gösteri çağrısı kapsamında, "Sabah 7 Hareketi" üyeleri İskenderiye ilinin es-Suveyf ve Burcu'l-Arab bölgelerinde yürüyüşler düzenledi. Mısır ve Rabia yazılı bayrakların taşındığı gösterilerde mevcut rejim aleyhine " Halk rejimin düşmesini istiyor" sloganları atıldı.
Mısır güvenlik güçleri, İskenderiye'de dün akşamdan bu yana olası şiddet olaylarına karşı büyükelçilik, konsolosluklar başta olmak üzere bölgede bulunan kamu kuruluşları ve özel kuruluşların çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldı.
Suveyş ilinde de darbe karşıtı gençler Mursi'nin yargılanmasını protesto etti. Göstericiler, halka "Mursi'nin yarılanmasının doğru olmadığı ve darbecilerin gerçekleri çarpıttığı" yönünde bildiriler dağıttı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER