ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2014 Pazar 00:45

Mursi'nin oğlu Abdullah'ın gözaltına alınması


Mısır'da askeri darbeyle görevinden alınan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin küçük oğlu Abdullah Mursi, başsavcılık tarafından kendisine yöneltilen "uyuşturucu kullanma" suçlamasını yalanladı.
Üniversite öğrencisi olan Abdullah'ın avukatı Muhammed Sabir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müvekkilinin aracının Kahire'nin El-Ubur bölgesinde bir kontrol noktasında durdurulduğunu ve kimliğinin tespit edilmesinden sonra arkadaşıyla birlikte araçtan indirildiğini, polislerin arasındaki yoğun telefon trafiğinden sonra El-Kalyubiye Emniyet Müdürlüğüne getirildiklerini söyledi.
Abdullah'ın savcılıktaki soruşturması sırasında "uyuşturucu kullandığı" yönündeki ithamları yalanladığını belirten Sabir, onun ve arkadaşı Muhammed Abdulmunim'in "gerçeklerin çarpıtılmasından korktukları için" adli tıbba kan örneği vermeyi kabul etmediklerini kaydetti.
Sabir, savılıktan tahlillerin tarafsız doktorlardan oluşan bir kurul tarafından yapılması talebinde bulunduklarını ifade etti.
Başkent Kahire'nin kuzeyindeki el-Kalyubiyye Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Kahire'nin doğusundaki el-Ubur bölgesinde emniyet güçlerinin, kontrol noktasında durdurduğu Mursi'nin küçük oğlu Abdullah Mursi ve Muhammed isminde bir kişinin bulunduğu araçta, 2 adet sigaraya sarılmış esrar bulunduğu iddia edilmiş, Abdullah ve arkadaşının sorgulanmak üzere savcılığa sevk edildiği belirtilmişti.
Mursi'nin büyük oğlu Üsame Mursi daha önce yaptığı açıklamada, geçen hafta devlette görevli birilerinden, ailesine karşı olabilecek bazı asılsız suçlamalara karşı uyarılar aldıklarını öne sürmüştü.
Üsame, uyuşturucu bulundurmak suçlamasıyla gözaltına alınan kardeşi Abdullah'ın durumunu Facebook sayfasında "asılsız ve maskaralık" olarak nitelendirmişti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER