ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 17:23

Mumcu ve Okkan anıldı


Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ülkelerine farklı kulvarlarda hizmet eden gazeteci Uğur Mumcu ve Diyarbakır eski Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan'ın ortak yanının cesaretleri ve vatan sevgileri olduğunu belirterek, topluma katkılarıyla asla unutulmayacaklarını kaydetti.
    
Kültür ve Turizm Bakanı Günay, Mumcu'nun ölümünün 20'nci, Okkan'ın ölümünün 12'nci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.
    
Türkiye'nin ''değerli evlatları'' olarak nitelediği Mumcu ve Okkan'ın hain tuzaklarla canlarını kaybettiğini ifade eden Günay, mesajını şöyle sürdürdü:
   
  ''Ülkelerine farklı kulvarlarda hizmet eden bu iki insanın ortak yanı cesaretleri ve vatan sevgileriydi. Ne yazık ki ikisi de hunharca cinayetlerle hayatlarını yitirdiler.
    
Uğur Mumcu, toplumun gönlünde nadide bir yere sahipti ve boşluğu asla doldurulamadı. Ali Gaffar Okan, ölümünün üzerinden uzun yıllar geçmiş olmasına rağmen yaptığı hizmetler ve bölge halkına verdiği güven duygusuyla kalplerde unutulmaz bir yer edindi, adeta ölümsüzleşti. Yaşadıkları topluma katkıları ile asla unutulmayacak olan bu iki değerli insanımızı bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.''
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER