ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 18:11

Muhtarlardan Vali Coş’a ziyaret

Muhtarlardan Vali Coşa ziyaret


Adana’daki mahalle muhtarları sorunlarını dile getirmek amacıyla Vali Hüseyin Avni Coş’u ziyaret etti.

Ziyarette konuşan muhtarlar, eğitim ve ulaşım başta olmak üzere mahallelerinde yaşanan sıkıntıları anlatarak, Vali Coş’tan, sorunlarının çözümü için yardım istedi.

Muhtarların, okul ihtiyaçları konusundaki taleplerini dinleyen Vali Coş, okul planlamalarının yapıldığını ve ziyarete gelen bazı muhtarların mahallelerinde, yapımları devam eden okul inşaatlarının yakında tamamlanacağını söyledi.

Vali Coş, uygun arsa bulunması ve yerel yönetimlerin gerekli imar planlarını yapması durumunda, okul olmayan mahallelerde de bütçe olanakları dahilinde okul planlaması yapmaya hazır olduklarını ve açılacak her okuldan büyük mutluluk duyacaklarını vurguladı.

Konuşmasında, vatandaşların refah ve huzurunun sağlanması için dile getirilen sorunların çözümünün şart olduğuna dikkat çeken Vali Coş, "Devlet kurumları halka hizmet için vardır. Tüm kurum ve kuruluşlar, bu bilinçle hareket etmelidir. Bizim görevimiz, kamu hizmetlerinin sağlıklı ve etkin şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak. Dile getirdiğiniz sorunları çözümü için gerekli çalışmalar yapılacaktır." dedi.

Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleşen ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet de hazır bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER