ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Şubat 2013 Cumartesi 18:09

Muhtaç vatandaşlara hizmet götürülüyor


 İŞKUR ve Düziçi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı işbirliğiyle ilçe merkezinde yaşayan 60 fakir, yardıma muhtaç ve yaşlı vatandaşın evlerinin genel temizliği ve onarımları yapılıyor.

Düziçi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanarak İŞKUR’a sunulan Toplum Yararına Çalışma Projesi, 6 bayan ve 4 bay personelle devam ediyor. “Bu projedeki amacımız 100 vatandaşa hizmet götürmek” diyen Düziçi Kaymakamı Nevzat Şengök, “İŞKUR tarafından kura ile belirlenen 10 işçinin iş başı yapmasından bu yana 3 ay geçti. Tam 9 ay sürecek olan bu projede görev alan işçilerin maaşları ve diğer giderleri İŞKUR tarafından karşılanacak. Bu proje ile Düziçi ilçesindeki birçok yardıma muhtaç yaşlı ve engelli vatandaşımız hayata yeniden kazandırıldı. Şu anda 60 kişiye bu hizmeti veriyoruz. Hedefimiz 100 kişiye çıkarmak. Mahallelerindeki yardıma muhtaç insanları vatandaşlarımız bize bildirsin, özellikle muhtarlar ve cami imamlarımız bu konuda duyarlı olmalı ve araştırmalı, sormalı ve bize bilgi vermeli ki biz de daha fazla vatandaşımıza bu hizmeti götürebilelim." dedi.

Kaymakam Şengök, verilen hizmeti de şöyle anlattı: "Ayda en az bir-iki defa bu ailelerin evlerine gidiyoruz, temizlik malzemelerini ve giderleri de vakıftan karşılamak kaydıyla evlerini temizliyoruz. 2 bayan baştan sona evdeki bütün temizlik işlerini yapıyor, yemeğini pişiriyor. Görevlendirdiğimiz 1 erkek de evin ufak tefek bakım işlerini, boya badana, kapı vs. tamiri gibi ev işlerini hallediyor."

Bu hizmeti alan Yukarı Hacılar Mahallesi'nden Durdu Mehmet Öner ve Kurtuluş Mahallesi'nden Mehmet –Elif İspir’i evlerinde ziyaret eden Şengök, vatandaşlarla bir süre sohbet etti. “Her gün devletimize ve milletimize dua ediyorum.” diyen Durdu Mehmet Öner, “Çocuklar geldiler, evimi temizlediler, yemeğimi pişirdiler. Onlar gelmese bunları kimse yapmaz, kim yapacak, sağ olsunlar. Allah razı olsun. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin.” şeklinde konuştu.

Çocukları olmayan ve yaşlandıktan sonra da kendi kendilerine bakamaz durumda olan Mehmet –Elif İspir çifti de aldıkları hizmetten memnun. Çiftin evinin temizliği yapılmış, halılarının ve soba borularının temizlenmesinden, camlarının silinmesine kadar tüm evi baştan sona temizlenmiş. Bahçedeki odunları kırılmış, düzenlenmiş ve yemekleri de yapılmış. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER