ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 18:00

Mühendis adayları Berke Barajı'nı gezdi

Mühendis adayları Berke Barajını gezdi


Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Osmaniye Girişimci İşadamları Derneği'nin (OGİAD) ev sahipliğinde dünyada sayılı barajlar arasında yer alan Berke Barajı'na teknik gezi düzenledi.

OGİAD İnşaat Komisyonu Başkanı Duran Dal, yaptığı açıklamada, "Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize tecrübelerimizi paylaşmak ve geleceğe hazırlamak adına elimizden gelen her türlü imkânı sunmaya devam ediyoruz. dedi.

İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Ahmet Demir, ise “OKÜ ve OGİAD'ın katkılarıyla üniversitemiz İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Ceyhan Nehri üzerinde ve 201 metre yüksekliğinde olan Türkiye’de ve dünyada sayılı beton kemer barajları arasında yer alan Berke Barajı'na teknik geziye katılmışlardır. Tüm genç arkadaşlarımız, teknik gezi kapsamında derslerde teorik olarak gösterilen ve sözlü ifade edilen; baraj inşaatlarında kullanılan emniyet savağı, dolu savak, derivasyon tüneli, kret kotu, enerji tribünleri, çift taraflı betonarme kemer vb. gibi teknik terimlerin uygulamasını yerinde görme fırsatı yakalamışlardır.” dedi.

Bu tür gezilerin öğrenciler için çok önemli olduğunu da belirten Demir, “Gezi sonrası gençlerden alınan ilk tepkiler değerlendirildiğinde, bu tür teknik gezilerin gençlerimizi oldukça motive ettiği görülmektedir. Biz öğretim üyeleri olarak, bu tür teknik gezileri son derece önemsiyoruz ve ilerleyen zaman dilimlerinde de bölümümüzün kıymetli öğrencileri için sektördeki yenilikleri tanıtma adına her türlü özveride bulunacağımızı ifade ederek organizasyonda imkânlarını bizden esirgemeyen OGİAD’a ve yönetimine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER