ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 21:36

Muhasebeci ve mali müşavirler 24. yılını kutluyor


Serbest muhasebeci mali müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik mesleğinin yasal statüye kavuşmasının 24. yılı etkinliklerle kutlanıyor.

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği Genel Başkanı Nail Sanlı, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Sanlı, “Muhasebe, finansal raporlama ve denetim, işletmelerin ve doğal olarak ülke ekonomilerinin gelişiminde önemli fonksiyonlar üstlenmektedir. Sağlıklı ve güvenilir finansal raporlama, sağlıklı bir ekonominin temel taşlarından biridir. Böylesi önemli bir mesleği icra eden meslek mensuplarımız, her geçen gün artan mesleki sorunlarının ağırlığında hizmet etmektedirler. Meslek yasamızın antidemokratik hükümleri mesleğin önünde engel oluşturmakta, yetki gaspları ile kamu kurumları meslek örgütü gibi fonksiyonlar üstlenmeye çalışmaktadırlar. Tasdik ve denetim sürecinde yaşanan zorluklar ve kamusal taleplerdeki angaryalara rağmen meslektaşlarımız başarıyla görevlerini yapmaktadırlar. Muhasebe ve denetim alanında çalışan meslektaşlarımızın yaşadıkları sorunların ortadan kaldırılmasını talep ediyoruz.” dedi.

Türkiye genelindeki 76 Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Odası ile 8 Yeminli Mali Müşavir Odasına kayıtlı, 90 bin meslek mensubu, 16 bin stajyer ve 150 bin büro çalışanı bulunuyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER