ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2013 Pazartesi 22:15

Muhammed, artık sokağa çıkabilecek

Muhammed, artık sokağa çıkabilecek


Sosyal sorumluluk projesi kapsamında 164 kilogram mavi kapak topladıklarını belirten Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ebru Kartal, toplanan kapaklar ile Muhammed Hidayet Şarlıoğlu’na tekerlekli sandalye aldı.

Kurulduğu günden bu güne kadar farklı etkinliklere imza atan Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği, 6 ay önce başlattığı ‘Mavi Kapak’ kampanyasında bir engelliyi sevindirdi. Her zaman ihtiyaç sahibi insanların yanında olan dernek, bu sefer farklı bir etkinliğe imza atmanın haklı gururunu yaşadı. Yaylacık Karakolu Polis Lojmanı’nda toplanan kapaklar sayesinde alınan tekerlekli sandalye engelli Şarlıoğlu’na teslim edildi. Duygusal anların yaşandığı teslim töreninde anne Hatice Şarlıoğlu gözyaşlarını tutamadı. Şarlıoğlu, Muhammed’in artık sokakta rahatlıkta dolaşacağını ifade etti.

Başkan Kartal, dernek olarak sosyal ve yardımsal faaliyetlere önem vereceklerini söyledi. Engelli vatandaşların her zaman yanında olduklarını belirten Kartal, bu konuda herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini bildirdi. Bir engellinin yüzündeki mutluluğun paha biçilmez bir mutluluk olduğunu belirten Kartal, engelli de olsa yaşama sevincini kaybetmeyen insanların var olmasının sevindirici olduğunu ifade etti. Kartal konuşmasının devamında, “Etkinliklerden elde ettiğimiz gelirler, emniyet teşkilatı mensupları, emeklileri ile şehit ve gazilerimizin üniversitede okuyan 20 çocuğuna her ay 100 lira olmak üzere 10 ay süre ile burs olarak verilmektedir. Bugün burada bir araya gelmemizin nedeni de yaklaşık 6 ay önce başlattığımız kampanya sonucunda elde edilen engelli sandalyesinin teslim edilecek olmasıdır.” dedi.

SOSYAL PROJELERE ÖNEM VERİYORUZ

Kartal, konuşmasına şöyle devam etti: “Bu sandalye ile kardeşimizin engellerini biraz olsun kaldırabiliyorsak kendimizi amacımıza ulaşmış sayacağız. Bundan sonra da bu tür sosyal projeler içinde dernek olarak yer alarak yardım ve desteğe muhtaç teşkilat mensubu ve vatandaşlarımıza destek olmaya devam edeceğiz."

Engelli Şarlıoğlu’nun annesi Hatice Şarlıoğlu’da ise devletin vatandaşlara karşı yaptığı bu desteğin önemli olduğunu söyledi. Oğlunun artık dışarı çıkabileceğini, kendi kendine sokağa çıkıp gezebileceğini belirten Şarlıoğlu, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Törene Kırıkkale Valisi Ali Kolat’ın eşi İlksen Kolat ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER