ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 15:46

Muğla'daki depremler korkutucu değil


Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Hisarönü Körfezi'ndeki deprem aktivitesinin, bölgeye özgü normal fayların oluşturduğu bir hareketlilik olduğunu bildirdi.
    
AFAD'tan yapılan açıklamada, Muğla'nın Marmaris ilçesinin 20 kilometre güneybatısındaki Hisarönü Körfezi'nde Kasım ayı sonlarında başlayan deprem aktivitesinin, 24 Kasım'dan itibaren artış gösterdiği belirtildi.
    
Bölgede, 24-25 Kasım tarihlerinde büyüklükleri 4.0 ile 4.3 arasında değişen 4 adet deprem meydana geldiğine işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
    
''Depremler, başta Muğla il merkezi olmak üzere civar bölgede hissedilmiştir. Bölgedeki deprem aktivitesi, bölgeye özgü normal fayların oluşturduğu bir aktivitedir. Bu depremler deprem kümesi şeklinde başlayıp, birkaç hafta veya ay boyunca azalan büyüklük ve sayıda devam edecektir.''
    
Deprem aktivitesinin 7 gün 24 saat boyunca izlendiği ifade edilen açıklamada, yetkililerin uyarıları ve bilgilendirmeleri dışında diğer bilgilere itibar edilmemesi gerektiği vurgulandı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER