ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 16:43

Muğla'da kavurmalı bayramlaşma töreni

Muğlada kavurmalı bayramlaşma töreni


Muğla'da Valilik tarafından gerçekleştirilen Kurban Bayramı resmi kutlama töreni, tarihî Kurşunlu Camii Meydanı'nda yapıldı.

Bayramlaşma törenine Vali Mustafa Hakan Güvençer, AK Parti Milletvekili Ali Boğa, eski CHP Milletvekili Fevzi Topuz, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmadar, İl Emniyet Müdür Vekili Adnan Karayel, kurum müdürleri, oda, dernek ve siyasi parti il başkanları ile vatandaşlar katıldı. Bayramlaşma töreninde kesilen kurbanların etlerinden pişirilen kavurma ile pilav, ayran ve lokma dağıtıldı. Törene katılan vatandaşlar protokol üyeleri ile tek tek bayramlaştı.

Vali Mustafa Hakan Güvençer yaptığı açıklamada, "Toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip olan dini bayramlarımız, milletimizin millî ve manevi değerlerinin güçlenmesini; birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi ve saygı gibi toplumsal değerlerin pekişmesini sağlayan çok özel günlerdir. Bayramlar, geçmişimizden gelen sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin yaşanmasına, dargınlık ve düş­manlıkların ortadan kalkmasına, ahlâkî ve insanî değerlerin kazanılmasına aracı olan en seçkin zamanları yansıtır. Muğlalı hemşehrilerimin, bayram tatillerini ilimizde geçirmekte olan misafirlerimizin, Türk milletinin ve İslâm âleminin mübarek Kurban Bayramı'nı içtenlikle kutlar, sevgi dolu nice bayramlar dilerim." dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER