ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 22:04

Muğla’da Jandarma Teşkilatı'nın 174. yılı kutlandı

Muğlada Jandarma Teşkilatının 174. yılı kutlandı


Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 174. yılı Muğla’da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

İl Jandarma Komutanlığı’ndaki törene Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Fevzi Kurşun, Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Kayı, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Akbaş, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
İl Jandarma Komutanı Kurşun yaptığı açılış konuşmasında, "Bugün Türk silahlı kuvvetlerinin ayrılmaz bir parçası olan Jandarma Teşkilatının kuruluşunu 174. yılı kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Köklü bir tarihe sahip Türk Jandarması bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün sağlanması milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzenin sağlanması yönündeki hizmetleri ile halkımızın takdirini kazanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti jandarması kurulduğu günden bugüne günlük yaşamın her alanında ülkemizin her noktasında gece gündüz sıcak soğuk, yağmur çamur demeden halkımızın hizmetinde bulunmuş, kutsal vatan toprakları üzerinde Türkiye Cumhuriyeti’nin gücü ve teminatı olmuş, bundan sonra da olmaya devam edecektir. Jandarma Teşkilatı halkımızın huzur ve güvenini sağlamak için başta terörle mücadele olmak üzere her türlü suçla mücadele konusunda kendisini sürekli geliştirmektedir." dedi.

Vali Güvençer ise Jandarma Teşkilatı’nın 174. yıldönümünü kutlayarak, "Mehmetçiklerimizi kucaklıyor ve her birini öpüyorum. Yurdumuzun dört bir köşesinde en zor coğrafyalarda memleketimize aydınlık katan, şanlı bayrağımızı dalgalandıran, gözleri ufukta olan tüm Jandarma mensuplarımızı selamlıyorum. 174 yıl büyümenin, yükselmenin ve başarıları üst üste koyarak bir zafer tacının hak etmenin sembolüdür. 174 yıl içinde bu millet için gösterdiği büyük fedakârlıkla toprağa verdiğimiz, Allah’ın rahmet kucağına emanet ettiğimiz tüm şehitlerimizi saygıyla minnetle şükranla ve rahmetle anıyorum. Gazilerimizi bütün Türk milleti adına öncelikle kutlayarak, samimi bir şükran ve minnet duygusuyla selamlıyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde hizmet veren değişik birimlerim kullandığı teçhizatların tanıtımı yapıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER