ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Nisan 2013 Pazartesi 21:05

Muğla'da gökyüzü uçurtmalarla renklendi

Muğlada gökyüzü uçurtmalarla renklendi


Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Akyaka beldesinde, 14. Uçurtma Şenliği düzenlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Vali Hüseyin Aksoy Çocuk Yuvası tarafından düzenlenen geleneksel Uçurtma Şenliği'nde çocuklar gün boyunca gönüllerince eğlendi. Yoğun bir katılımın olduğu şenlikte çocukların yanı sıra yetişkinler de uçurtmalarını uçurarak gökyüzünü renklendirdi. Hem vatandaşların hem de turistlerin büyük ilgi gösterdiği şenlikte yerel sanatçı Mustafa Selçukoğlu tarafından mini konser verildi. Diğer yandan Bayır İlkokulu Anasınıfı ve Gazi Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından dans gösterisi yapıldı. Adile Mermerci Lisesi halkoyunları ekibi tarafından da sergilenen Muğla Zeybeği gösterisi izleyicilerin beğenisine sunuldu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nce de çocuk, genç ve yetişkin kategorilerinde engel geçme ve zig zaglı koşu yarışı yapıldı. Bunun dışında eşli koşu, ördek yürüyüşü, çuval yarışı ve halat yarışında büyük küçük herkesin çok eğlendiği gözlendi. Yarışmaların ardından en yüksekteki uçurtma, en güzel uçurtma ve en ilginç uçurtmanın belirlenerek kazananlara ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu şenliğin yoğun bir katılım gerçekleştiği ifade ederek, "Amacımız çocuklarımızın kendine güvenmesini ve halkımızla kaynaşmasını sağlamak, çocuklarımız topluma faydalı bireyler olarak yetişsin istiyoruz. Bu tür sosyal ve kültürel faaliyetleri bundan sonrada devam ettireceğiz." dedi.

Şenliğe Vali Vekili Faruk Necmi Kurt, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, Çalışma ve İş Kurumu Müdürü İlyas Sarıyerli, Vali Hüseyin Aksoy Çocuk Yuvasında, Fethiye Erkek Yetiştirme Yurdunda, Muğla merkez, Fethiye ve Kavaklıdere’deki çocuk evlerinde kalan çocuklar ve vatandaşlar katıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER